معاون عملیات سازمان امداد و نجات خبر داد:

كاهش ۱۱ و نیم درصدی ماموریت های امداد ونجات كوهستانی در تابستان

كاهش ۱۱ و نیم درصدی ماموریت های امداد ونجات كوهستانی در تابستان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از كاهش 11.5 درصدی ماموریت های امداد و نجات در كوهستان در تابستان 1399 نسبت به زمان مشابه سال 1398 آگاهی داد.


محمدباقر محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با ارائه گزارش ماموریت های امداد و نجات در تابستان ۱۳۹۹ اضافه کرد: در تابستان امسال توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۶۷۰ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث در رابطه با کوهستان در سطح کشور به انجام رسید که منجر به نجات ۴۶۰ نفر، انتقال ۱۹۶ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به ۶۷ نفر از مصدومین این حوادث شده است.
وی با اشاره به استان هایی که بیشترین ماموریت های امدادی حوادث مرتبط کوهستان در ارتفاعات آنها انجام شده، اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات ثبت شده در سامانه های مرکز کنترل و هماهنگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیشترین عملیات کوهستان در ارتفاعات استان های تهران با ۹۳ مورد (۱۴ درصد از کل ماموریت های کوهستان)، مازندران با ۷۹ مورد(۱۲ درصد از کل ماموریت های کوهستان)، البرز با ۴۹ مورد(۷ درصد از کل ماموریت های کوهستان) و فارس با ۴۴ مورد ( ۶.۵ درصد از کل ماموریت های کوهستان) انجام شده است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: این سلسله عملیات امداد و نجات شامل انجام خدمات جستجو و نجات در کوهستان، انتقال کوهنوردان گرفتار به مناطق امن، ارائه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه و نظایر آن بوده است.
محمدی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.1399/07/08
23:44:14
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان آزمایشگاه رادین
آزمایشگاه رادین