اعزام ۲ گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده ونك استان اصفهان

اعزام ۲ گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده ونك استان اصفهان

مدیر مركز كنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از اعزام دو گروه ارزیاب واكنش سریع به منطقه زلزله زده ونك استان اصفهان و آلونیه(چهارمحال بختیاری) بمنظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه آگاهی داد.


حسین درخشان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: بعد از کسب وقوع خبر زمین لرزه ۴.۷ ریشتری در مرز استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان حوالی ونک بلافاصله ستاد بحران در مرکز کنترل و هدایت عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با هماهنگی های انجام شده، دستورات لازم برای اعزام دو تیم عملیاتی ارزیاب از نزدیکترین پایگاه استان چهارمحال و بختیاری شهرستان بروجن به منطقه وقوع زلزله صادر شد.

وی با اشاره به اطلاعات اولیه این زمین لرزه تا شعاع ۱۰ کیلومتری آن گفت: جمعیت کل در این منطقه زلزله زده هزار و ۵۰۵ نفر ( ۸۰۲ مردان و ۷۰۳ زن) با ۴۷۰ خانوار و ۱۲ روستا است.
مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: حالا گروه های ارزیاب هلال احمر در حال عزیمت به منطقه وقوع زمین لرزه هستند تا به بررسی خسارات احتمالی این زمین لرزه بپردازند.
درخشان اظهار داشت: گزارش نهایی از خسارت یا تلفات احتمالی این زمین لرزه را به محض تکمیل اطلاعات اعلام خواهیم کرد.
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز سه شنبه مرز استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان حوالی ونک را لرزاند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه ساعت ۷ و ۳۸ دقیقه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است.
براساس این گزارش، مختصات جغرافیایی این زمین لرزه ۵۱.۲۱ درجه عرض جغرافیایی و ۳۱.۶۶ درجه طول جغرافیایی بوده است.
همچنین نزدیک ترین شهرها به مکان این زمین لرزه ۱۸ کیلومتری ونک (اصفهان)، ۱۸ کیلومتری آلونیه (چهارمحال وبختیاری) و ۲۳ کیلومتری گندمان (چهارمحال وبختیاری) و نزدیکترین مراکز استان به محل وقوع این زلزله ۸۱ کیلومتری شهرکرد و ۱۱۵ کیلومتری یاسوج اعلام شده است.5.0 / <5
1599
1399/07/12
23:51:44
تگهای خبر: امداد , هلال احمر
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین