امدادرسانی به ۲۴۵ نفر گرفتار در حوادث جوی طی ۷۲ ساعت

امدادرسانی به ۲۴۵ نفر گرفتار در حوادث جوی طی ۷۲ ساعت

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، از امدادرسانی به ۲۴۵ نفر گرفتار در حوادث جوی (آبگرفتگی و بارش برف) طی ۷۲ ساعت گذشته در ۱۰ شهر، روستا و سه محورهای كوهستانی ۶ استان اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده از جانب نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته در استان های متاثر از حوادث جوی و اقلیمی اضافه کرد: طبق آخرین اخبار ارزیابی شده دریافتی از جانب گروه های امداد و نجات، حوادث مورد اشاره مسافران را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، زنجان، سمنان و کردستان با مشکلاتی همراه کرده بود.
وی افزود: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته ۳۲ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: تخلیه آب از ۲۹ واحد منزل مسکونی، از دیگر اقدامات ۲۰ تیم (متشکل از ۶۴ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در ۶ استان کشور بوده است.
ولی پور توضیح داد: با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته ۹ دستگاه چادر امدادی، ۵۱ تخته پتو، ۲۷۰ قرص نان و ۱۰ کیلوگرم خرما در بین متاثرین از حوادث جوی(آبگرفتگی و بارش برف) توزیع شده است.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
ولی پور اظهار داشت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون احتیاج به سیمکارت در دسترس می باشد.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا نماید.1399/07/17
13:29:18
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین