پزشكان كره جنوبی شاخصهای تشدید كننده كووید-19 را بررسی كردند

پزشكان كره جنوبی شاخصهای تشدید كننده كووید-19 را بررسی كردند

آزمایشگاه رادین: گروهی از پزشكان كره جنوبی در بررسی های خود به شاخصهای خطرزا در بروز موارد شدید بیماری كووید-19 پرداختند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، گروهی از پزشکان کره جنوبی در بررسی های خود دریافتند برخی مشکلات زمینه ای ممکنست بعضی از بیماران مبتلا به کووید-19 را با لطمه بیشتری مواجه کند.
بگفته پژوهشگران کره جنوبی، یافته های بدست آمده می تواند به پزشکان در تشخیص و اولویت قرار دادن بیماران پرخطر در مراحل اولیه این بیماری تنفسی که از کروناویروس جدید ناشی می شود کمک نماید.
کارشناسان سلامت و همه گیرشناسان بیماری های عفونی در تلاش جهت بررسی شاخصهای خطرزا در بیمارانی هستند که گرفتار موارد شدید بیماری کووید-19 می شوند.
از زمان آغاز شیوع کروناویروس بیش از 419 هزار نفر در سطح جهان جان خودرا بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-19 از دست داده اند.
در تحقیقاتی که قبل از این انجام گرفته، آمده است: دیابت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی همچون شاخصهای خطرزا در بروز موارد شدیدتر بیماری کووید-19 است.
در این بررسی پژوهشگران کره جنوبی به ارزیابی وضعیت سلامت 110 بیمار مبتلا به کووید-19 در یکی از بیمارستان های این کشور در فاصله 19 ماه فوریه تا 15 آوریل پرداختند. از میان این 110 بیمار، 23 نفر به نوع شدید این بیماری گرفتار بودند.
بگفته پژوهشگران، وجود چند نوع از این شاخصهای خطرزا در تشدید علایم بیماری کووید-19 نقش داشته است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق آمارها حدود 11 هزار و 947 نفر در کره جنوبی به بیماری کووید-19 مبتلا شده که 276 نفر از مبتلایان جان خودرا از دست داده اند.
منبع:

1399/03/22
13:52:45
5.0 / 5
2390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین