در آستانه برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر؛

معزی: تحول آفرینی و تعالی هلال احمر نتیجه انتخابات قانون مدار خواهد بود

معزی: تحول آفرینی و تعالی هلال احمر نتیجه انتخابات قانون مدار خواهد بود

آزمایشگاه رادین: نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با صدور پیامی در آستانه برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر، بر ضرورت حضور و مشاركت حداكثری داوطلبان تاكید و ابراز امیدواری كرد كه برگزاری قانونمند، منظم و شكوهمند این انتخابات، منشا تحول، رشد و تعالی در جمعیت هلال احمر شود.


به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، در ابتدای پیام حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی خطاب به مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر آمده است: انتخابات مظهر حضور مردم و اراده آنان برای تعیین و اعلام خواسته هایشان است. هر انتخاباتی با حضور حداکثری واجدین شرایط باارزش و نتیجه آن موثرتر خواهد بود. بدین سبب همه تلاش می نماییم با برگزاری سالم انتخابات زمینه حضور حداکثری داوطلبان را فراهم نماییم. برگزیدگان این انتخابات در تصمیمات و برنامه های هلال تاثیرگذارند بدین سبب لازم است اراده شان معطوف به خدمت گزاری و فراهم آوردن زمینه انجام وظایف این جمعیت مردمی باشد.
وی در ادامه این پیام آورده است: جمعیت هلال احمر نهادی است که دارای ساز و کار منظم و گسترده برگزاری انتخابات در سراسر کشور است. این جمعیت با پشتوانه حضور و مشارکت مردم، توان مضاعفی برای خدمت رسانی و عمل نتیجه بخش به دست خواهد آورد. اقتدار این نهاد مردمی متکی به حضور گسترده واجدان شرایط است. تقویت وجهه مردمی هلال سبب افزایش اعتماد عمومی و ارتقای جایگاه این نهاد است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در این پیام تصریح کرده است: شرکت در انتخابات هلال احمر به معنای واقعی سبقت در کار خیر است. عضویت در مجامع و شوراهای هلال هیچ گونه مزیت ذاتی ندارد و فقط جایگاه افرادی است که توان، انگیزه و دانش کافی برای مشارکت در کار داوطلبانه خدمت رسانی به مردم بخصوص لطمه دیدگان را دارا هستند. امید است همه با این نیت خیر در این امر مهم مشارکت کنند.
معزی در این پیام آورده است: شما مسئولان محترم دفاتر همراه با دیگر عوامل اجرایی و نظارتی زحمت قابل تقدیری را در مراحل مختلف انتخابات متحمل شده اید. با عضویت و شرکت فعال در جلسات شوراها و هیات های نظارت واجرایی استان و نیز معرفی ناظران شعب و ارائه گزارش اقدامات ونظارت بر کل پروسه انتخابات به انجام وظیفه پرداختید که شایسته تقدیر است. امیدوارم برگزاری قانونمند، منظم، شکوهمند این انتخابات منشا تحول و رشد در جمعیت هلال احمر شود.
وی اضافه کرد: آرای اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر در انتخابات مجامع شهرستان ها حق الناس است و صیانت و حفاظت از آن وظیفه شرعی و انسانی است که باید مد نظر مجریان انتخابات و شما ناظران محترم باشد و تمام عوامل اجرایی در شعب ستاندن رای می بایست با بی طرفی و رعایت اجرای صحیح قانون و مقررات انتخابات، بستری آرام و امن را برای اعضا فراهم آورند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در ادامه این پیام تصریح کرده است: این انتخابات در شرایطی برگزار می گردد که با فراگیری ویروس کرونا مواجه هستیم. تصمیم برگزاری انتخابات در این شرایط باتوجه به اهمیت موضوع و با بررسی و تایید مراجع ذی ربط و نظر هیات اجرایی و نظارت گرفته شد. البته لازم است پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامت مجریان، ناظران و شرکت کنندگان بطور کامل و دقیق اجرا شود.
وی در این پیام آورده است: در همه مراحل انتخابات اهتمام بر این بوده است که به قانون عمل شود و در موارد اختلافی نظر مراجع قانونی ستاندن شده است. بدین سبب پشتیبانی از تصمیمات اتخاذ شده و کوشش برای جلب مشارکت حداکثری مورد تاکید است. برخی از منتخبان، نهایتا از اعضای شورای عالی جمعیت خواهند بود و در سیاست گذاری و تصمیمات کلان و راهبردی جمعیت صاحب رای و نظر خواهند بود. پس حضور پرشور و آگاهانه اعضا می تواند در تقویت جایگاه و عملکرد هلال احمر موثرتر باشد. از خداوند متعال می خواهم این انتخابات را منشا خدمت بیشتر برای جمعیت هلال احمر قرار دهد. برای همه شما و دیگر دست اندرکاران این انتخابات توفیق عمل به وظیفه و روشن بینی مسالت می نمایم.
منبع:

1399/03/22
20:30:55
5.0 / 5
2498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین