رئیس جمعیت هلال احمر در گفت و گو با آزمایشگاه رادین:

طرح آمران سلامت توسط جوانان و داوطلبان هلال احمر اجرا می شود

طرح آمران سلامت توسط جوانان و داوطلبان هلال احمر اجرا می شود

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر از برگزاری طرح آمران سلامت از پنجم تا پانزدهم آبان ماه با هدف دعوت مردم به رعایت پروتكل های بهداشتی و با مشاركت جوانان و داوطلبان هلال احمر در سراسر كشور آگاهی داد.


کریم همتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب گفت: این طرح به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب بمنظور استفاده از نیروهای داوطلب برای مقابله با کرونا اجرا و برگزار می شود.
وی با اعلان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته و در دیدار حضوری با رئیس جمهوری و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به حضور پر شمار نیروهای داوطلب در ماه های اول شیوع بیماری و خدمات مؤثر آنان همانند کمک به پرستاران، ضدعفونی کردن دستگاه ها و معابر، راهنمایی خانواده ها و کمک به افراد سالمند، استمرار این فعالیتها را مورد تاکید قرار دادند و از نیروهای داوطلبِ مخلص و جوانان مؤمن و صالح خواستند بار دیگر وارد میدان شوند، طرح ملی آمران سلامت با جدیت و سازماندهی موثر از طرف جوانان و داوطلبان هلال احمر برگزار می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: کنترل و مهار کرونا در کشور مستلزم توجه جدی به دستورالعمل ها در همه استانها و همکاری همه دستگاهها و بخشهای مختلف با دستگاه های مسئول و متولی در امر مدیریت بحران کرونا است. امیدواریم با عزم ملی و همکاری همه مردم و مسئولان بتوانیم از وضعیت نگران کننده همه گیری کرونا عبور نماییم.
همتی از تمامی هموطنان خواست که از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری و اجتناب کنند برای اینکه این روزها شرایط خاصی به خاطر بیماری کرونا در کشور حاکم است.
پیش از اجرای این طرح نیز امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلبان هلال احمر «طرح ملی پایش و غربالگری کووید ۱۹» را در مبادی ورودی و خروجی استان های کشور اجرا و برگزار کرده بود.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از کوشش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در امتداد برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر حالا در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زوار عتبات عالیات است.
همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تابحال در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.منبع:

1399/08/11
17:48:28
5.0 / 5
1606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین