سخنگوی جمعیت هلال احمر:

سهمیه و تخصیص انسولین در داروخانه های هلال احمر تغییری نكرده است

سهمیه و تخصیص انسولین در داروخانه های هلال احمر تغییری نكرده است

به گزارش آزمایشگاه رادین سخنگوی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: میزان سهمیه هلال احمر و تخصیص انسولین در داروخانه های هلال احمر تغییری نكرده اما ما درخواست افزایش سهمیه را دادیم.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، محمد نصیری روز یکشنبه در نشست خبری درباب توزیع واکسن آنفلوانزا نیز اظهار داشت: این واکسن فقط برای گروه های خاص بوسیله خانه های بهداشت صورت می گیرد و هلال احمر مجوز توزیع واکسن آنفلوانزا را ندارد و آن تعدادی را هم که داشته به وزارت بهداشت ارجاع داده است.
وی اظهار داشت: امروز هلال احمر داروهای مهم همچون رمدسیور را نیز به کشور وارد میکند و واردات سایر داروهای کرونا نیز در دستور کار است.
نصیری درباب زلزله ۶.۶ ریشتری در ازمیر ترکیه گفت: ترکیه در سیل ایران نخستین کشوری بود که به ما کمک کرد و به محض اینکه آنها از ما در خواست کمک کنند به پاس مهربانی حتما امدادرسانی خواهیم کرد.
وی از صدور پیام تسلیت برای همدردی به کشور آذربایجان به دنبال فوت داوطلب هلال احمر این کشور در جنگ قره باغ آگاهی داد.
سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری دوره های آموزش همگانی در قالب خانه های هلال نیز اضافه کرد: این دوره ها با حضور ۵۴ هزار و ۲۲ هزار سرباز انجام شده است.
نصیری افزود: از ظرفیت مجازی در زمان شیوع ویروس کرونا به خوبی استفاده و دوره های آنلاین برای ۷۲ هزار نفر برگزار و مدرک هم ارائه شد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: مصوبه شورای عالی جمعیت برای استخدام و تکمیل پست های خالی نیاز به مجوزهای دیگری است که دکتر همتی تاکید مضاعف برای انجام سریع تر و بهتر پروسه استخدام امدادگران داشته که این فرآیند زمان بر است.
وی گفت: بر طبق اساسنامه جمعیت هلال احمر پروسه کار در هلال احمر داوطلبانه است و استخدام هم سال هاست در این مجموعه صورت نگرفته، بدین سبب روند استخدام در بخش های مورد نیاز همچون جایگزینی جوانان بجای بازنشستگان ایجاد خواهد شد.
نصیری با اعلان اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا میزان مشارکت های مردمی به جمعیت هلال احمر طی ۸ ماه ۱۶۲ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: از این مبلغ، ۶۱ میلیارد تومان کمک نقدی بوده و ۳۵ میلیارد تومان برای معیشت و توزیع بیش از ۲۴۰ هزار بسته غذایی، ۱۴ میلیارد تومان برای تهیه اقلام بهداشتی در زمینه انجام غربالگری ها کمک به مناطق محروم، تجهیز بیمارستان ها نظایر آن هزینه شده است.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه در طرح ملی آمران سلامت نیز ۱.۵ میلیارد تومان اقلام بهداشتی از محل کمک های نقدی تامین شده، اظهار داشت: این طرح با مشارکت ۱۳ هزار داوطلب، کمک سازمان جوانان و ۷۹ خیریه و گروه مردمی در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به انجام ۲۲۵۱ ماموریت امداد و نجات در یک ماه گذشته توسط نیروهای امدادی هلال احمر در سراسر کشور اضافه کرد: ۴۴ درصد تعداد ماموریت های نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است. این امر نشان دهنده کاهش حجم سفرها است.
نصیری افزود: در یک ماه گذشته ماموریت های امداد و نجات کوهستان ۱۹ درصد افزایش داشته که بیشترین آنها نیز در ارتفاعات تهران ثبت و گزارش شده و بقیه آنان در استان های اصفهان، گلستان و مازندران انجام شده است.
نصیری از توزیع ۸۰ هزار بسته معیشتی و غذایی از امروز در میان افراد نیازمند و متاثر از ویروس منحوس کرونا در اجرا و برگزاری طرح آمران سلامت در سراسر کشور آگاهی داد و اظهار داشت: ۲۴ میلیارد تومان برای تهیه این بسته ها هزینه شده است.
منبع:

1399/08/14
14:56:12
5.0 / 5
1596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین