سرپرست دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت اعلام كرد

بهره گیری از آموزه های طب ایرانی برای كمك به كاهش آمار مبتلایان كرونا

بهره گیری از آموزه های طب ایرانی برای كمك به كاهش آمار مبتلایان كرونا

آزمایشگاه رادین: سرپرست دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت در آیین افتتاح اولین مركز خدمات طب سنتی ایران ویژه بیماران كرونائی، بر ظرفیت های غنی طب ایرانی برای ورود به فاز پیشگیری و كمك به كاهش آمار روزانه مبتلایان جدید كوید 19، تاكید نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر «نفیسه حسینی یکتا»، سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در این آیین، با اشاره به شرایط بحرانی کشور اظهار داشت: بعنوان هیات علمی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی نظامی کشور و بنا بر آنچه از همکاران خود در دانشکده های افسری آموخته ام، نیروهای مسلح در وضعیت رزم و بحران، از هر استراتژی و تاکتیکی که سبب تقویت بنیه دفاعی و تهاجی آنها می شود، برای پیروزی بهره می برند و با شبیه سازی این شرایط با شرایط بحرانی امروز در مقابله با کوید ۱۹، بهره گیری از تمامی ظرفیت های دردسترس برای تقویت نظام سلامت کشور، شرط عقل است.

وی طب سنتی ایرانی را یکی از این ظرفیت های در دسترس دانست و اشاره کرد: بی گمان استفاده از پتانسیل های این مکتب غنی طبی، تقویت قوای نظام سلامت را دربردارد و این مرکز امروز با همین هدف فعالیت خودرا آغاز می کند.

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از ارائه آموزه های طب ایرانی بر اساس کارآزمایی های بالینی به تایید رسیده و نتایج حاصل از مقالات معتبر حوزه گیاهان دارویی به مردم آگاهی داد و اضافه کرد: قرار نیست در استفاده از ظرفیت ها و آموزه های طب ایرانی در مقابله با کرونا معجزه ای را رقم بزنیم، بلکه مقرر است با ورود به فاز پیشگیری و کمک به کاهش تعداد جدید مبتلایان در شبانه روز، از آموزه های طب ایرانی نیز برای کمک به کاهش تعداد بستری ها و ورودی بیماران به بیمارستان ها بهره بگیریم.

بهره گیری از ظرفیت های طب ایرانی در بحران کرونا، مطالبه مردم از مجلس

در ادامه این مراسم، دکتر «زهرا شیخی»، نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیته طب سنتی ایرانی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و سخنگوی این کمیسیون با اشاره به شرایط بحرانی کشور در مقابله با کرونا، اظهار داشت: در این شرایط نیاز داریم از فضای دوقطبی دور باشیم و از طرح مباحثی که پایه علمی ندارند، جلوگیری نماییم.

وی با اشاره به مطالبه مردم از مجلس شورای اسلامی جهت استفاده از درمان ها و سفارش های طب ایرانی، اشاره کرد: سلامت مردم، خط قرمز نمایندگان مجلس است و هیچ چیز به اندازه حفظ جان مردم و کاهش طول بیماری و درد و رنج مردم، برای ما اهمیت ندارد.
شیخی با قدردانی از رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی برای پشتیبانی از ایده های مرتبط با بهره بردن از ظرفیت های طب ایرانی در مقابله با ویروس کرونا، آمادگی کامل دارد، چونکه طبق فرموده خداوند در قرآن کریم، اگر جان یک انسان را نجات دهیم، گویا جان همه انسان ها را نجات داده ایم.

طب ایرانی، مهم ترین مزیت رقابتی کشور در درمان بیماران کرونایی

دکتر «زهره الهیان»، نماینده مردم تهران و نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس شورای اسلامی نیز طب سنتی ایران را منبعی غنی در امر پیشگیری و درمان و کمک به ارتقای سلامت جامعه دانست و افزود: این مکتب طبی به امید خدا در یک مسیر علمی و بر اساس ادبیات دانشگاهی، داشته های خودرا ابتدا به ملت ایران و سپس جهان، ارائه خواهدنمود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی با اعلان اینکه بحران کرونا فرصت خوبی برای اثبات ظرفیت های غنی طب ایرانی است، اضافه کرد: طب سنتی مهم ترین مزیت رقابتی کشور ما در درمان بیماران کرونائی است و می توانیم با معرفی روش های اثربخش، کم هزینه و دارای عوارض جانبی پایین، در قالب انتشار مقالات علمی در رابطه با نتایج کارآزمایی های بالینی انجام شده، در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصمم بودن مجلس برای پیشبرد اهداف طب سنتی، افزود: راه اندازی این مرکز شروع بسیار خوبی برای بهره گیری از ظرفیت های طب ایرانی در مقابله با بحران کرونا است که پزشکان دغدغه مند را برای ارائه مشاوره های کاربردی به مردم، به میدان آورده است.

وی اشاره کرد: طب سنتی ایران راه خودرا پیدا کرده است و گواه آن پزشکان متخصص، متعهد، جوان و باانگیزه دانش آموخته این رشته هستند که آنرا در راه درست پیش خواهند برد.
منبع:

1399/08/20
12:35:09
5.0 / 5
1355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین