مقدمات استقرار بالگرد هلال احمر در یزد برقرار شد

مقدمات استقرار بالگرد هلال احمر در یزد برقرار شد

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرعامل جمعیت هلال احمریزد از استقرار بالگرد اختصاصی این نهاد هفته آتی برای امدادرسانی در زمان وقوع حوادث آگاهی داد و اظهار داشت: آشیانه بالگرد چند سالی است طراحی شده و با پیگیری های استاندار و همراهی نمایندگان استان در مجلس این امر در حال تحقق است


محسن حرازی زاده سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: اتفاق هایی که در استان رخ می دهد مجبور بودیم از بالگرد استان های همجوار کمک گرفته شود که با استقرار بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر دیگر نیازی به استان های دیگر نیست.
حرازی زاده اضافه کرد: آشیانه بالگرد در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مهیا شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد اظهار داشت: در این استان ۱۲ پایگاه ثابت وجود دارد و خیران کوشش های خوبی در توسعه زیرساخت ها دارند و پایگاه های جدیدی در حال ساخت است.
وی اشاره کرد: هم اکنون پایگاه امداد کوهستان در تفت و تیم های آماده به کار در مهریز و اردکان فعال است و تیم واکنش سریع را در حوادث کوهستان برای نجات لطمه دیدگان و گمشدگان کمک می نماید.
۲۴ تیرماه ۱۳۹۹ نماینده مردم شهرستان های یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی گفته بود که امداد هوایی همچون نیازهای ضروری استان است و رفع مشکلات آنرا باید به صورت جدی دنبال نماییم تا بتوانیم در مواقع ضروری به سهولت به آن دسترسی داشته باشیم.
محمدصالح جوکار در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان باتوجه به فاصله زیاد شهرها و وجود جاده های طولانی در نقاط مختلف استان اضافه کرد: پایگاه امداد و نجات جاده ای از اهمیت بسیار بالایی در این مورد برخوردار است، باید برای تقویت و تجهیز آن بیش از پیش اقدام نمود.
وی با اشاره به اینکه ۲ موضوع « امنیت و سلامت » بعنوان مهمترین نعمت هاست، افزود: تا زمانی که انسان با مشکل جدی مواجه نشود، قدر عافیت و سلامت را نمی داند و تنها در آن زمان است که به خوبی اهمیت کار نیروهای امدادی همچون هلال احمر را متوجه می شود.
به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد تکیه و ظرفیت این مجموعه بر نیروهای داوطلبی است و عمده کارهایی که در هلال احمر انجام می شود داوطلبانه است.منبع:

1399/08/21
14:20:08
5.0 / 5
1514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین