رئیس سازمان امداد ونجات خبر داد:

بازگشت یك فروند بالگرد ۴۱۲ به چرخه عملیات امداد هلال احمر

بازگشت یك فروند بالگرد ۴۱۲ به چرخه عملیات امداد هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اورهال(بازآماد) یك فروند بالگرد ۴۱۲  خبر داد و اظهار داشت: این بالگرد با تلاش و همت متخصصان پیشكسوت و جوانان داخلی به چرخه عملیات امداد ونجات هوایی هلال احمر بازگشته است.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: امداد هوایی از سریع ترین و آسان ترین شیوه های امدادرسانی در دنیا است که هنگام وقوع انواع حوادث می توان از پایگاه های هوایی در کوتاه ترین زمان ممکن به صدمه دیدگان خدمت رسانی کرد.
وی افزود: پایگاه های امداد هوایی هلال احمر در سرتاسر کشور فعال است. بالگردهای هلال به منظور پایین آوردن زمان حضور عوامل امدادی و پوشش مناسب اقدامات امدادونجات به شکل ثابت یا موقت در این پایگاه ها مستقر می شوند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: ۲۲ فروند بالگرد امدادی در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر وجود دارد که ۱۶ فروند از این بالگردها تا خرداد ماه گذشته فعال بودند و بقیه آنها احتیاج به تعمیر و به سازی داشتند.
ولی پور ضمن اشاره به لزوم بهره گیری از بالگردها در حوادث فصل زمستان اظهار داشت: با اُورهالی که صورت گرفت، تعداد بالگردهای فعال هلال احمر به ۱۹ فروند رسید که امیدواریم بزودی و با اُورهال یک فروند بالگرد دیگر ۲۰ فروند بالگرد فعال در جمعیت هلال احمر داشته باشیم.
وی عنوان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده تلاش خواهیم کرد با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی در ماههای آینده سایر بالگردهای زمین گیر را هم به چرخه عملیات امداد و نجات هوایی بازگردانیم.
پیش از این رئیس جمهوری از اقدام جمعیت هلال احمر در اورهال بالگردهای امدادی این جمعیت که در حوادث واقع در مناطق کوهستانی و صعب العبور و همینطور در بحران ها، خدمات امداد هوایی شایسته ای عرضه می دهند، قدردانی کرده بود.
بالگرد بل ۴۱۲ از بزرگ ترین بالگردهای نیمه سنگینِ فعال در ایران است که ۳۱۵۹ کیلوگرم وزن دارد و دو خلبان و ۱۳ مسافر ظرفیت آن است که با یک مرتبه سوخت گیری ۶۶۳ کیلومتر پرواز می کند.
حمل مسافر و مجروح در مناطق خشکی و دریا، قدرت پایداری زیاد و قابلیت پرواز در شب همچون خصوصیت های این بالگرد است.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا نماید.1399/08/22
20:26:27
5.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین