توزیع سراسری 820 قلم انواع داروهای مهم و حیاتی توسط هلال احمر

توزیع سراسری 820 قلم انواع داروهای مهم و حیاتی توسط هلال احمر

آزمایشگاه رادین: مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر از توزیع سراسری 820 قلم انواع داروهای مهم و حیاتی توسط این جمعیت در قالب 84 گروه دارویی آگاهی داد.


حسن صفاریه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب گفت: از شروع سال جاری تا حالا سبد دارویی شرکت پخش سها هلال بمنظور پاسخگویی به مشتریان تقویت شده که در این راستا با تعامل مناسبی که با تامین کنندگان برقرار شده ۸۲۰ قلم انواع داروهای پرمصرف و مهم در ۸۴ گروه دارویی بوسیله مراکز چهارده گانه این شرکت توزیع شده است.
وی ضمن تاکید بر کمک به گسترش برنامه های ملی سلامت و بهداشت جامعه افزود: این سازمان در امتداد تحقق اهداف عالی جمعیت هلال احمر و بمنظور محرومیت زدایی و پوشش مناطق مختلف در کشور، تامین و توزیع انواع دارو و تجهیزات پزشکی خصوصاً در مناطق کم برخوردار، یکی از مهمترین اولویت های شرکت پخش سها هلال وابسته به سازمان تدارکات پزشکی است که بخش قابل توجهی از نیازهای مردم و بیماران را در مناطق محروم برطرف می کند.


مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر توضیح داد: توزیع اقلام دارویی حیاتی و راهبردی برای اقشار مختلف خصوصاً بیماران خاص و همین طور تامین داروهایی که به بیماران کرونائی کمک می نماید، در دستور کار این سازمان قرار گرفته است و داروهایی همچون «اسلتامیویر»، «دائونوروبسین»، «میتومایسین»، «رمدسیویر»، «رسیژن» و دهها قلم داروی دیگر در سبد دارویی شرکت پخش سها هلال برای توزیع منظور شده است.
صفاریه از همراهی جدی و بی وقفه این سازمان با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بمنظور تامین و توزیع اقلام بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا آگاهی داده و اظهار داشت: تا مهار کامل این بیماری و ریشه کن شدن ویروس کرونا؛ عزم جدی برای مشارکت در برنامه های ملی سلامت را داریم.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد. این اهداف عبارت است از کوشش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در امتداد برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
کمک به تامین داروهای مورد نیاز کشور، تامین مواد اولیه دارویی، مکمل های غذایی و رژیمی و تجهیزات پزشکی، تکمیل، توسعه و راه اندازی واحدهای جدید دارویی و لوازم پزشکی در شرکت های تحت پوشش، انجام کارهای تحقیقاتی، فنی و مهندسی و خدمات در بخش سلامت جامعه و کارهایی که در امتداد اهداف سلامت جامعه مفید فایده باشند بعضی از وظایف سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.
سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بعنوان یک هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی با مجموعه ای از کارخانه های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، مواد اولیه گیاهان دارویی و با در اختیار داشتن شرکت پخش دارویی سراسری، شرکت بازرگانی و داروخانه های تخصصی و فوق تخصصی تلاش دارد ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم شریف ایران، نقش به سزایی در ارتقاء نظام سلامت جامعه ایفا کند.منبع:

1399/08/29
12:16:14
5.0 / 5
1377
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین