همتی:

۸۰ میلیارد تومان به حساب هلال احمر واریز شد

۸۰ میلیارد تومان به حساب هلال احمر واریز شد

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه ۸۰ میلیارد تومان با دستور دكتر نوبخت به حساب جمعیت واریز شده، اظهار داشت: این هفته باید جلسه ای برقرار و تكلیف تخصیص این اعتبار مشخص شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، کریم همتی روز شنبه در حاشیه بازدید سرزده از شرکت هلیکوپتری نوید وابسته به جمعیت هلال احمر این مطلب را عنوان و عنوان کرد: ماهیت کار ما برای بازدید ها داشتن تشریفات است که ما نیازی به این کار نمی بینیم، بازدید سرزده ای به شرکت هلیکوپتری نوید داشتیم که اولویت اول را حضور فیزیکی تعریف کردیم نه فقط برای اینجا بلکه برای سایر قسمت های جمعیت! بنابراین درخواست داریم میزان بازرسی ها بالاتر برود.
وی افزود: یک نهاد عملیاتی هیچگاه تعطیل نمی گردد چونکه اگر اتفاقی رخ دهد باید بلافاصله اقدام گردد.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: در بخشنامه اعلام محدویت ها از اول آذر ماه در بحث کرونا هیچ تعطیلی برای بخش های امداد و درمان پیشبینی نشده بلکه انتظار می رود آماده تر هم باشند.
همتی توضیح داد: همکاران بازرسی و حراست جمعیت هلال احمر، نظارت ها را بیشتر کنند و کاری به رأفت نداشته باشند، باید نظارت جدی و محکم بر حضور کارکنان در بخش های مهم امدادی داشته و هیچ ملاحظه ای قابل بخشش نیست وامیدواریم با وجود بخشنامه ای که شده همه ی کارکنان حضور مستمر و پر رنگ داشته باشند.
وی اضافه کرد: هم اکنون هم بارندگی داریم که امکان دارد منجر به بحران شود، به همین سبب باید آماده باش باشیم و نیروها برای هرگونه اقدامی آماده بوده و حضور داشته باشند.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه سقف معاملات با برگزاری جلسات هفتگی با شورای معاملات باید مشخص و تا اواسط آذرماه تکلیف همه موضوعات همچون خرید قطعات باید تعیین شود، اظهار داشت: کادر پروازی و انتخاب افراد قابل اعتماد و متخصص بسیار اهمیت دارد.
وی خاطرنشان کرد: آشیانه امداد هوایی نباید در سازمان امداد باشد، بررسی ها درباره ۴ مکان پیشنهادی باید هرچه سریعتر آغاز و تا ۱۵ آذرماه نتیجه نهایی اعلام گردد.
همتی ضمن اشاره به اینکه ما بر درآمدزایی تاکید ویژه داریم اما نه اینکه هر زمان هر استانی درخواست بالگرد داشت ما اقدام نماییم، همینطور هیچ پروازی به صورت قسطی نباید صورت گیرد، اظهار نمود: نحوه خرید بالگرد و اینکه چه بالگردی باید خریداری شود هم هرچه سریعتر باید مورد بررسی قرار گرفته و به جمع بندی برسد.

وی اضافه کرد: مشکلات کلان جمعیت در شرکت ها و هولدینگ ها بوده که با تخلفات برخورد و چارچوب ها تعریف شد. هم اکنون حراست و بازرسی ما امینِ دستگاههای نظارتی خارج از مجموعه شده که نکته مهمی است و باید از این اعتماد صیانت نماییم که من در جریان جلسات هفتگی حراست و شرکت نوید هستم، خوشحالم که تبادل اطلاعات می شود و باید از این مورد استقبال شود.
رئیس جمعیت هلال احمر اعلام نمود: اورهال(بازآماد) شدن بالگردها مثال نقض صحبت هایی است که گفته شده «جمعیت هلال احمر با پول ها چه کار می کند؟» این مورد هم مصداق درستکاری ما هست.
وی اضافه کرد: امیدواریم بالگردهایی که در دست اورهال شدن هستند تا دیماه به چرخه عملیات بازگردند که اتفاق مبارکی است.
همتی تصریح کرد: خرید قطعات و تجهیز انبارها با گذاشتن جلسات هفتگی با معاونت توسعه، کمیسیون معاملات و نظارت حراست باید هرچه سریعتر حل شود. هیچ کاری در جمعیت هلال احمر مهم تر از هزینه کردن پول ها و اعتبارات برای موضوعات و مشکلات جمعیت هلال احمر نیست.
وی ضمن اشاره به اینکه۸۰ میلیارد بودجه با دستور دکتر نوبخت به جمعیت هلال احمر واریز شده است، اظهار داشت: این هفته باید جلسه ای برقرار و تکلیف تخصیص این اعتبار مشخص شود.
رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: تکلیف هشت میلیارد تومان پول گم شده در روزنامه شهروند هم مشخص شده، هم اکنون با ورود حسابرسی به این مورد به عددی رسیده ایم که مبحث این عدد هم مشخص شده است.
در ادامه این بازدید سر زده مهدی ولی پور رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر هم در شرکت هلیکوپتری نوید اظهار داشت: در مورد موضوعات در رابطه با امداد هوایی و شرکت نوید به صورت میانگین حداقل هفته ای یک جلسه با حضور رئیس و دبیرکل داشتیم که نشان از اهمیت بالای این مورد برای جمعیت هلال احمر دارد.
وی اظهارداشت: ثبت و رجیستری بالگردها می تواند به درآمدزایی و خودکفایی شرکت کمک نماید، ازاین رو لازم است ساز و کار قانونی آن طی شود.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بحث جابه جایی مکان فعلی مرکز امداد هوایی بسیار اهمیت دارد که لازم است به لحاظ مشکلات موجود هرچه سریعتر تکلیف این مورد هم مشخص شود.
در ادامه این بازدیدکاپیتان منوچهر رسولی مدیرعامل شرکت هلیکوپتری نوید هم اضافه کرد: از ۲۴ فروند هلیکوپتر موجود در شرکت نوید، ۶ فروند زمین گیر بوده که دو فروند این هلی کوپترها میل هستند.
وی اظهار داشت: ۱۹ فروند هلی کوپتر هم اکنون آماده عملیات در استان ها هستند که تا دو ماه آینده یک فروند بالگرد دیگر هم به چرخه عملیات باز خواهد گشت و کوشش برای آماده به کار کردن یک فروند هلیکوپتر دیگر هم در دستور کار است.
مدیر عامل شرکت هلیکوپتری نوید وابسته به جمعیت هلال احمر اعلام نمود: انبار قطعات در شرکت خالی است و به سختی می توانیم این قطعات را تأمین نماییم که به شدت نیازمند تجهیز انبارهایمان هستیم.
کاپیتان رسولی افزود: ما می توانیم در فرودگاه امام(ره)، فرودگاه پیام یا حتی پهنا آشیانه داشته باشیم که ما در شرکت نوید بررسی و مذاکرات لازم را انجام دادیم، از نظر ما بهترین گزینه فرودگاه امام است.
وی اظهار داشت: در بحث درآمدزایی هم این ماه نزدیک به ۱۶۰ میلیون درآمد داشتیم، از آغاز خرداد تا مهرماه که با وزارت دفاع قرارداد بستیم چهار میلیارد تومان درآمد داشتیم. در بحث اطفای حریق ایلام هم ۶۰ میلیون درآمد داشتیم که در مجموع از آغاز خرداد تا هم اکنون پنج میلیارد تومان درآمد داشتیم.1399/09/02
10:00:36
5.0 / 5
1519
تگهای خبر: امداد , درمان , دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین