عوارض شدید كووید-19 در كمین یك پنجم از مردم جهان

عوارض شدید كووید-19 در كمین یك پنجم از مردم جهان

به گزارش آزمایشگاه رادین یك گروه از متخصصان بین المللی برمبنای بررسی های خود اظهار داشتند: حدود یك پنجم از مردم جهان گرفتار بیماری های جسمی هستند كه می تواند عوارض بیماری كووید-19 را در آنان تشدید كند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است از هر پنج نفر در جهان یک نفر حداقل به صورتی از بیماری جسمی مبتلاست که می تواند او را در معرض فزاینده نوع شدید بیماری کووید-۱۹ قرار دهد.
همین طور این متخصصان تاکید کردند: درحالیکه بررسی اطلاعات در رابطه با ۱۸۸ کشور جهان نشان میدهد ۲۲ درصد از جمعیت جهان یا حدود ۱.۷ میلیارد نفر به اقدامات حفاظتی بیشتر نیاز دارند، تمامی مبتلایان به بیماری های زمینه ای در صورتی که به کروناویروس جدید آلوده شوند به نوع شدید بیماری مبتلا نمی شوند.
این تیم تحقیقاتی بین المللی نتیجه گرفتند که چهار درصد یعنی حدود ۳۴۹ میلیون نفر از این افراد نیاز دارند تا در بیمارستان بستری شده و خدمات درمانی دریافت نمایند.
پژوهشگران با اعلان اینکه بیشتر کشورها محدودیت های اعمال شده بمنظور کنترل شیوع کروناویروس را تسهیل کرده اند و دولت ها به دنبال ارائه روش هایی برای حفاظت از اقشار لطمه پذیر هستند، اظهار داشتند: این امیدواری وجود دارد تا برآوردهای انجام گرفته نقطه شروع مفیدی در طراحی اقداماتی باشد که با کمک آنها بتوان از افراد در معرض خطر مبتلاشدن به بیماری محافظت کرد.
بگفته پژوهشگران این اقدامات می تواند شامل سفارش هایی باشد که برمبنای آن افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای متناسب با وضعیت خود فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند یا در صورت کشف واکسن بیماری کووید-۱۹، این افراد در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.
به گزارش هلث دی نیوز، بیماری های قلبی، بیماری مزمن کلیوی، دیابت و بیماری مزمن تنفسی همچون شاخصهای خطرزا در بروز نوع شدید بیماری کووید-۱۹ هستند.
منبع:

1399/03/27
14:44:54
5.0 / 5
2468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین