144 محموله بین المللی تجهیزات مقابله با كرونا در اختیار هلال احمر قرار گرفت

144 محموله بین المللی تجهیزات مقابله با كرونا در اختیار هلال احمر قرار گرفت

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: 144 محموله بین المللی كمك های بشردوستانه تجهیزات مورد نیاز مقابله با ویروس كرونا از كشورهای مختلف در اختیار این جمعیت قرار گرفته است.


این مطلب را کریم همتی روز یکشنبه در آیین بسته بندی و توزیع دو هزار بسته غذایی کمک های مردمی موسسه خیریه بین المللی مادران ضد فقر در ایالات متحده (MAP) به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای خانواده های نیازمند و متاثر از کرونا در استان های تهران و البرز با اولویت خانوارهای بالای پنج نفر که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، عنوان نمود.
وی اضافه کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور با رایزنی در سطح بین المللی، توانستیم این ۱۴۴ محموله خارجی را وارد کشور نماییم که همه اقلام و تجهیزات مورد اشاره با سازوکار ستاد مرکزی کرونا در بین مراکز درمانی توزیع شد.
رییس جمعیت هلال احمر افزود: در مجموع تابحال ۱۱۰ میلیارد تومان کمک های مردمی شامل ۷۵ میلیارد تومان کمک غیرنقدی و ۳۵ میلیارد تومان کمک های نقدی افراد خیر و نیکوکار در حوزه کرونا توسط هلال احمر جمع آوری شده است.
همتی درباب نحوه توزیع این دو هزار بسته غذایی بین خانواده های نیازمند با اولویت خانوارهای بالای پنج نفر نیز اظهار داشت: مقرر شد تعداد هزار و ۶۵۰ بسته غذایی در استان تهران و ۳۵۰ بسته غذایی نیز با حفظ کرامت انسانی در استان البرز توزیع شود.
وی افزود: در بحران شیوع بیماری کرونا پس از شرایط جنگ تحمیلی و حتی بیشتر از آن و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، همدلی بی نظیری در کشور به وجود آمد که با کوشش های انجام شده توانستیم مشکلات ناشی از این بیماری را کنترل کرده و به رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم های ظالمانه، این بیماری و اثرات مخرب ناشی از آنرا مدیریت نماییم.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به دیدار با سفیر سوئیس و رئیس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اضافه کرد: با وجود درخواست برای ایجاد کانال مالی برای دریافت کمک های نقدی بین المللی در مدیریت بیماری، هیچ کمکی دراین زمینه به ما نشد اما با وجود کمبود امکانات و با همراهی و همدلی خیرین، داوطلبان و نیکوکاران توانستیم این بیماری منحوس را که اثرات آن عالم گیر بود، شکست دهیم.
وی اشاره کرد: برای تحقق این امر مهم، خیرین هرآنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و هلال احمر واسطه خیری میان مردم نیازمند و خیرین شد تا کمک ها را به دست خانواده های نیارمند و متاثر از کرونا برسانیم.
همتی همین طور به کمک های خیرین برای تامین ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور نیز اشاره نمود و اضافه کرد: خیرین و داوطلبان همیشه همراه هلال احمر بودند و جمعیت هلال احمر توانست پا به پای سایر نهادها، کمک های مردمی را برای توزیع در بین خانواده های نیازمند متاثر از کرونا جمع آوری کرده و در بین آنان توزیع کند.
رییس جمعیت هلال احمر توضیح داد: در ایام گذشته با تلاش مسئولان، کارکنان، داوطلبان و امدادگران جمعیت انتخابات خوبی با حضور بیش از ۳۱۵ هزار داوطلب در سراسر کشور که رقابتی میان خیرین و نیکوکاران بود انجام شد که درخواست من از همه مسئولان این است که به جمع سرخپوشان هلال احمر بپیوندند برای اینکه هرچه خانواده هلال گسترده تر باشد، مردم احساس آرامش بیشتری خواهند داشت و می توانیم چه در حوادث و بحران ها و چه در شرایط عادی در کنار مردم عزیزمان باشیم.
هر بسته غذایی کمک های مردمی موسسه خیریه بین المللی مادران ضد فقر در ایالات متحده(MAP) که با مجوز و بدون تصمیم سازی، پروژه های مشارکت موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران را حمایت می کند، شامل ۲۰ کیلوگرم برنج، سه کیلوگرم مرغ، دو کیلوگرم مغز ران گوساله، دو کیلوگرم گوشت چرخ کرده، سه عدد رب، دو قوطی تن ماهی، سه بسته ماکارونی، دو کیلو گرم لوبیا، دو کیلو گرم عدس، دو کیلو گرم سویا، سه بطری روغن یک لیتری، یک بسته بیسکوییت، دو کیلو گرم قند، نیم کیلوگرم چایی، یک کیلو گرم نخود می باشد که ارزش هر بسته حدود یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.
در آیین بسته بندی و توزیع دو هزار بسته غذایی میان خانوارهای نیازمند با اولویت خانوارهای بالای پنج نفر در ورزشگاه آزادی تهران، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، فرماندار تهران، مدیرعامل خیریه نیک گامان جمشید، رئیس مجمع خیرین استان تهران و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران حضور داشتند.
منبع:

1399/03/27
23:57:32
5.0 / 5
2285
تگهای خبر: آرامش , امداد , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین