گسترش همكاری هلال احمر و هوانیروز برای خدمت به مردم

گسترش همكاری هلال احمر و هوانیروز برای خدمت به مردم

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر در دیدار با فرمانده هواپیمای نیروی زمینی ارتش(هوانیروز) بر افزایش همكاریهای مشترك برای خدمت رسانی موثر به مردم در زمان وقوع حوادث و سوانح احتمالی تاكید نمود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان امداد ونجات، مهدی ولی پور در این دیدار اظهار داشت: یکی از افتخارات ما این بوده که در حوادث مختلف عزیزان ما در ستاد کل نیروهای مسلح بخصوص هوانیروز، در کنار امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر بوده اند.
وی افزود: یکی از اهداف این دیدار، قدردانی و تشکر از زحمات عزیزان هوانیروز است که همواره در جهت عملیات های امدادونجات، دوشادوش امدادگران در خدمت رسانی به صدمه دیدگان همچون در حوادثی مثل زلزله ی تاسف بار کرمانشاه و سیل سال قبل در ۲۵ استان کشور همکاری داشته اند.
ولی پور توضیح داد: اگر خدمات هوانیروز نبود، شاید نمی توانستیم خدمت مورد انتظاری که باید به صدمه دیدگان عرضه می شد را به تنهایی عرضه دهیم.
رئیس سازمان امدادونجات افزود: امیدواریم در چارچوب تفاهم نامه ی مشترک با هوانیروز بتوانیم ضمن حفظ تعامل موجود، سطح همکاری ها را افزایش دهیم تا در نهایت در حوادث بهتر از همیشه به مردم یاری برسانیم.
ولی پور اظهار داشت: انشاءالله حادثه ای رخ ندهد. اما اگر در موقعیت پاسخ دهی قرار گرفتیم، بطور قطع با همکاری هوانیروز خدمات سریع و موثری عرضه خواهیم داد.
امیر سرتیپ دوم خلیان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش هم در این دیدار اظهار داشت: تعامل بسیار خوبی بین هوانیروز و هلال احمر وجود داشته است. درحال حاضر هم با حضور آقای دکتر همتی و رئیس سازمان امدادونجات این روابط بهتر شده و رو به گسترش است.
امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی افزود: هوانیروز و مرکز امداد هوایی هلال احمر دو یگان هلی کوپتری محسوب می شوند و بهتر در کنار یک دیگر قرار می گیرند.
وی اظهارداشت: هرکجا که اتفاق ناگواری برای مردم عزیز کشورمان رخ دهد و احتیاج به حضور هوانیروز باشد، بلافاصله در صحنه حاضر خواهیم شد و در کنار هلال احمر مأموریت های سخت را انجام می دهیم.
فرمانده هواپیمای نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: هوانیروز و هلال احمر مثل دو برادر فعالیت و همکاری می کنند. تعامل آنها در حوادثی مثل زلزله ی کرمانشاه، سیل گلستان و آتش سوزی های مختلف ثابت شده است. بدین سان تعداد زیادی از هم وطنان مان که راه دسترسی زمینی به آنها وجود نداشته با هلی کوپتر نجات پیدا کرده اند.
امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی خاطرنشان کرد: هنگام وقوع حوادث و سوانح وقتی صدای بالگرد به گوش مردم صدمه دیده می رسد، قوت قلبی برایشان است. در زلزله کرمانشاه کار بسیار بزرگ و بی سابقه ای در تاریخ انجام شد و در نصف روز نزدیک به ۷۰۰ سورتی پرواز انجام شد و مردم به خاطر وجود بالگردها و همکاری هوانیروز و هلال احمر کم ترین صدمه را دیدند.1399/09/08
21:37:48
5.0 / 5
1168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین