عدم دسترسی یك چهارم مردم جهان به واكسن كرونا تا ۲۰۲۲

عدم دسترسی یك چهارم مردم جهان به واكسن كرونا تا ۲۰۲۲

نتایج یک بررسی آماری پیش بینی کرده است که احتمال دارد تا سال 2022 میلادی واکسن بیماری کووید-19 در دسترس یک چهارم مردم جهان قرار نگیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، پژوهشگران اظهار داشتند: بیش از نیمی از دوزهای برنامه ریزی شده واکسن کروناویروس توسط کشورهای با میزان درآمد بالا از قبیل ایالات متحده، ژاپن و استرالیا خریداری شده که باتوجه به این شرایط ممکنست تا سال ۲۰۲۲ میلادی واکسن بیماری کووید-۱۹ در دسترس یک چهارم مردم جهان قرار نگیرد.
در این بررسی آمده است: این کشورهای ثروتمند نزدیک به ۷.۵ میلیارد دوز واکسن کووید-۱۹ را از پیش سفارش داده اند که برای واکسیناسیون ۳.۷۶ میلیارد نفر در مقابل این بیماری کافی است. بیش از نیمی از دوزهای واکسن به کشورهایی با درآمد بالا روانه می شود که ۱۴درصد از جمعیت جهان را می سازند.
هنگام آماده سازی این گزارش، ایالات متحده یک پنجم مجموع موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در جهان را به خود اختصاص داده بود اما ۸۰۰ میلیون دوز واکسن برای خود ذخیره کرده است. ژاپن و استرالیا کمتر از یک درصد موارد مبتلاشدن به این بیماری را می سازند اما گزینه های یک میلیارد دوز واکسن را مطرح کرده اند.
پژوهشگران پیش بینی کرده اند که ۱۳ تولید کننده اصلی واکسن که روی واکسن های کروناویروس کار می کنند قادر هستند نزدیک به ۶ میلیارد دوره واکسن را تا آخر سال ۲۰۲۱ تولید کنند.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، در این تحقیق آمده است: کشورهای با درآمد بالا بیش از نیمی از دوزهای واکسن را از ۱۳ تولید کننده اصلی واکسن پیش خرید کرده و کشورهای کم درآمد و متوسط نیز با وجود اینکه بیش از ۸۵ درصد جمعیت جهان را می سازند، مابقی دوزهای واکسن را در اختیار دارند.1399/09/26
13:31:49
5.0 / 5
1715
تگهای خبر: بیماری , دسترسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین