مدیر روابط عمومی علوم پزشكی شیراز اعلام كرد

كاهش آمار به مدلول عادی شدن شرایط نیست

كاهش آمار به مدلول عادی شدن شرایط نیست

آزمایشگاه رادین: فارس عضو هیئت علمی و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند کاهشی آمارهای مربوط به شیوع ویروس کرونا در فارس، با اعلان اینکه همراهی مردم سبب کنترل روند صعودی بیماری در فارس شده است، این مساله را به مدلول عادی بودن شرایط ندانست و بر لزوم تداوم رعایت پروتکل ها تاکید نمود.


دکتر سید روح الله حسینی پنجشنبه ۴ دی در جلسه اعلام آمار روزانه وضعیت شیوع کروناویروس در فارس، به خبرنگاران اظهار داشت: از شروع شیوع کروناویروس تا حالا در استان فارس، ۵۴۳ هزار و ۲۲۶ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.
این متخصص طب اورژانس علوم پزشکی شیراز افزود: از میان نمونه های آزمایش شده در استان فارس، ۱۶۰ هزار و ۴۶ مورد مثبت شناسایی شده است.
حسینی شمار بیماران بهبود یافته از کرونا در فارس را قریب به ۱۵۵ هزار نفر ذکر و با اشاره به بستری بودن ۶۶۴ بیمار مشکوک یا دارای علامت، در بیمارستان های استان، افزود: از این تعداد، ۱۶۰ بیمار کووید۱۹ به سبب وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: متاسفانه ۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به سبب مبتلاشدن به کروناویروس جان خودرا از دست دادند که با این موارد جدید، هم اکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از شروع شیوع تا حالا به دو هزار و ۹۵۷ نفر رسیده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره کرد: همچنان تنها راه کنترل بیماری کووید۱۹ و پیش گیری از مبتلاشدن به این ویروس منحوس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی است.1399/10/05
01:06:42
5.0 / 5
1568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین