رئیس جمعیت هلال احمر:

۱۵۰ هزار دوز واكسن كرونا بزودی وارد كشور می شود

۱۵۰ هزار دوز واكسن كرونا بزودی وارد كشور می شود

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: در حال برنامه ریزی برای انتقال ۱۵۰ هزار دوز واکسن کووید ۱۹ اهدایی شرکت فایزر به کشور هستیم.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا کریم همتی روز دوشنبه در جریان بازدید از وزرشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر در جمع خبرنگاران عنوان کرد: شرایط انتقال و نگهداری واکسن کووید ۱۹ فایزر سخت و احتیاج به دمای منفی۷۰ درجه دارد؛ واردات واکسن فایزر از جانب وزارت بهداشت به جمعیت هلال احمر محول شده کارهای آن در حل پیگیری است.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که تقاضا برای بحث واکسن در کل دنیا وجود دارد مراحل ارزیابی آن از مبدا انجام و برای ورود به کشور احتیاج به تایید از جانب سازمان غذا و دارو دارد.
همتی اظهار داشت: در زمان رسیدن واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر چگونگی دریافت واکسن در رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد و روز گذشته هم برای پیگیری بیشتر این مورد جلسه در تهران برگزار گردید.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور درپاسخ به سوال نبود داروخانه هلال احمر در منطقه آزاد اروند اظهار داشت: مسؤلان منطقه آزاد اروند باید این مورد را با بیان جزئیات آن در سطح کشور مطرح تا بررسی شود ولی بحث خانه های جمعیت هلال احمر به صورت خاص و عام در مراکز استان ها مجوز آن توسط سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت صادر می شود.
همتی افزود: برای دایر کردن داروخانه هلال احمر در شهرهای آبادان و خرمشهر از لحاظ اعتباری و تأمین نیرو هیچ گونه مشکلی نیست اما برای دریافت مجوز کمیسیون ماده ۲۰ در وزارت بهداشت باید طرح مبحث شود.
همتی اضافه کرد: جهت راه اندازی داروخانه های داروهای خاص در شهرهای آبادان و خرمشهر مشکلی نیست و در این حوزه وزارت بهداشت همکاری بیشتری را خواهد داشت.
وی به همکاری ۲ میلیون نفر در چارچوب داوطلبان و امدادگر هلال احمر درکشور اشاره نمود و اضافه کرد: هدف از سفر به استان خوزستان را بازدید از پروژه های واگذاری به هلال احمر و استفاده از ظرفیت عظیم جمعیت هلال احمر استان خوزستان و حفظ، نگهداری و ارتقای شرایط موجود به خصوص در ورزشگاه نفت وگاز اروندان است.
رییس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: شرایط خوبی است و بحث واگذاری این ورزشگاه به جمعیت هلال احمر قابل تقدیر است اما ما باید شرایط موجود را حفظ و هم نسبت به ارتقای آن و از ظرفیت هایی که در اختیار قرار گرفته استفاده نماییم و امیدواریم در این سفر ارزیابی جامع و کمک های خوبی را به شهرستان خرمشهر داشته باشیم.
کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در مسافرت خود به آبادان و خرمشهر از یک استخر سرپوشیده، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نفت و گاز اروندان خرمشهر و مرکز درمانی مادر و یک هتل در آبادان بازدید کرد.


1399/10/10
15:59:15
5.0 / 5
1859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین