سخنگوی جمعیت هلال احمر:

هیچ محموله واكسن كرونا از كره جنوبی به ایران منتقل نشده است

هیچ محموله واكسن كرونا از كره جنوبی به ایران منتقل نشده است

دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به دنبال انتشار خبری در خصوص ورود اولین محموله واکسن کرونا توسط جمعیت هلال احمر از کره جنوبی رسما این خبر را تکذیب نمود و اظهار داشت: تابحال هیچ محموله واکسن کرونا از هیچ کشوری توسط این جمعیت وارد ایران نشده است.


محمدحسن قوسیان مقدم عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این خبر اضافه کرد: یک رسانه خارجی در خبری ادعا کرده بود که هواپیمای باری شرکت هواپیمایی فارس ایرقشم اولین محموله واکسن کرونا را که جمعیت هلال احمر ایران خریداری نموده، از کره جنوبی به ایران منتقل کرده است.

وی توضیح داد: این رسانه در ادعای خود اعلام نموده بود که روز پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹، ساعت ۵: ۲۶ صبح به وقت تهران، یک فروند هواپیمای باری پهن پیکر بوئینگ ۲۸۱-۷۴۷ اف شرکت هواپیمایی فارس ایرقشم وابسته به شرکت هواپیمایی ماهان با علامت ثبت کشوری EP-FAB از فرودگاه مهرآباد به پرواز درآمد و بعد از هفت ساعت و ۳۹ دقیقه پرواز در فرودگاه بین المللی اینچئون در نزدیکی سئول فرود آمد تا اولین محموله واکسن کرونا را که جمعیت هلال احمر خریداری نموده است، به ایران منتقل کند.
پیش از این قوسیان مقدم روز چهارشنبه ۱۰ دیماه در مورد نحوه واردات واکسن کرونا اظهار داشته بود: از آنجایی که وظیفه دریافت کمک های بین المللی طبق ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران بر عهده جمعیت هلال احمر است، یکی از موسسات خیریه خارج از کشور برای اهدای ۱۵۰ هزار دوز واکسن «فایزر» اعلام آمادگی کرده است.
وی اضافه کرده بود: در صورتیکه این موسسه خیریه بتواند ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونا به جمعیت هلال احمر تحویل دهد، با نظر سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نسبت به توزیع آن اقدام خواهیم کرد.
قوسیان مقدم همینطور در مورد خرید واکسن کرونا اظهار داشت: سیاستگذاری خرید و تایید واکسن بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و جمعیت هلال احمر برپایه نظر وزارت بهداشت در خصوص واردات واکسن به میزان یک میلیون دوز با شرکتهای تولیدکننده واکسن مذاکراتی را انجام داده است که نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.
از طرفی هم کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر هشتم دیماه در گفتگو با ایرنا اعلام نمود: این جمعیت بعنوان یک نهاد عام المنفعه و بشردوستانه ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونای فایزر اهدایی خیرین ایرانی خارج از کشور را با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد ایران می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیشتر از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تاکنون در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.


0.0 / <5
1250
1399/10/15
14:00:23
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین