عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد

تولید انبوه واكسن كرونای ایرانی در سال آینده

تولید انبوه واكسن كرونای ایرانی در سال آینده

به گزارش آزمایشگاه رادین زنجان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم که خرداد یا تیرماه سال آینده به تولید انبوه واکسن داخلی کرونا برسیم.سید مرتضی خاتمی شامگاه روز گذشته (۱۷ دی ماه) در جلسه شورای اداری شهرستان ماه نشان، ضعف کارکرد فرهنگی و اقتصادی را مشکل اساسی جامعه دانست و اظهار نمود: متاسفانه توجه به فرهنگ مهجور مانده و اساسا خیلی از مشکلات اقتصادی کشور، ریشه فرهنگی دارد.

وی ضمن اشاره به وضعیت کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: در راه پایانی تولید واکسن کرونای ایرانی هستیم و این مایه مباهات است، هر چند تولید واکسن در ایران امر نوپدیدی نیست؛ چون که ما حداقل تجربه ۱۰۰ ساله در تولید واکسن در موسسات رازی و انستیتوپاستور ایران داریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر در کمک به دانشمندان ایرانی تاخیر به وجود نیامده بود، می توانستیم پیش از آخر سالجاری به تولید انبوه واکسن برسیم، اظهار داشت: آزمایشات فاز انسانی یکی از شرکت ها با موفقیت در حال انجام می باشد و امیدواریم که خرداد و یا تیرماه سال آینده به تولید انبوه واکسن داخلی کرونا برسیم که این خود می تواند یک پیام مهم برای همه جهانیان باشد.

خاتمی با تکیه بر اینکه مهم ترین جهاد برای مقابله با آمریکا، جهاد علمی است، بیان نمود: این نوع جهاد را این روزها در حوزه های مختلف همچون فعالیت شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها که حرکت های خلاقانه و ابتکارانه را در ابعاد گوناگون انجام می دهند، شاهد می باشیم.

وی ضمن اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ حرف و حدیث فراوانی داشته و به احتمال زیاد در منابع پیشبینی شده مبالغه هایی باشد، خاطرنشان کرد: وقتی گفته می شود بودجه استان زنجان ضعیف دیده شده، کاملاً دلیلش مشخص است؛ چون که زیر ۴۰ درصد از درآمدهای استان به خود استان برمی گردد و درآمدهای تعدادی دیگر از استان ها هم به همین شکل به سایر استان هایی که درآمد کمتری دارند، داده می شود.

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در خانه ملت، با اشاره به اینکه برای حل مشکلات مردم منطقه، به جای فرافکنی باید چاره اساسی اندیشید، اضافه کرد: مهم ترین کار در شرایط کنونی حفظ وحدت است و ازاین رو باید دست برادری به سمت هم دراز کرده و برای تعالی شهرستان تلاش مضاعفی ساماندهی نماییم.

این مسئول با اشاره به اینکه پروژه پتروشیمی در ایجرود یک پروژه زخمی است و نمی توان این پروژه را متوقف کرد، افزود: برای هر بخش و منطقه از کشور باید سند جامع داشته باشیم، مثلا سند جامع آب، خاک و راه؛ چون که بدون چشم انداز و سند جامع نمی توان در کشور حرکت اساسی انجام داد.

منبع:

1399/10/19
00:00:07
0.0 / 5
1236
تگهای خبر: بهداشت , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین