جاذبه ییلاقی تفت نیاز به خدمات هلال احمر را افزایش داده است

جاذبه ییلاقی تفت نیاز به خدمات هلال احمر را افزایش داده است

فرماندار تفت اظهار داشت: ییلاقی و کوهستانی بودن این شهرستان در استان کویری یزد، حضور جمعیت شناور زیادی در ایام تعطیل و برخی فصول سال در تفت به دنبال دارد که این مساله موجب تشدید حوادث شده و نیاز به خدمات هلال احمر را افزایش داده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، علیرضا نوکار روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس جمعیت هلال احمر تفت اضافه کرد: خاصیت ییلاقی و گسترده بودن شهرستان، ارتقا تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر را در تفت دو چندان کرده است.
وی علت محبوبیت هلال احمر را مردمی بودن آن عنوان نمود و اضافه کرد: این جمعیت در مبارزه با ویروس کرونا در کنار سایر ارگان ها، نقش خودرا ایفا کرد و در بحرانی ترین شرایط در کنار نیازمندان است که این مساله از وجود انسان هایی با احساس مسئولیت و ایثارگر در این جمعیت حکایت دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در این جلسه اظهار داشت: ماهیت کارهای این جمعیت داوطلبانه است و کارهای داوطلبانه نقش چشم گیری در اعتماد شهروندان به هلال احمد دارد.
محسن حرازی زاده درباب راه اندازی خانه های هلال در مناطق روستایی گفت: این خانه ها در مناطق روستایی بمنظور ارائه خدمات مناسب در هنگام بروز حادثه ایجاد و اقدامات اولیه توسط عوامل این خانه ها تا زمان رسیدن نیروهای امداد و نجات ارائه می شود.
وی افزود: در موضوع امداد هوایی با پیگیری های صورت گرفته یک فروند بالگرد و یک پهباد پیشرفته در اختیار هلال احمر استان قرار گرفته که در بهبود کیفیت و افزایش سرعت خدمات این جمعیت نق موثری دارد.
در این آیین از کوشش های جلیل کهدوئی رئیس سابق جمعیت هلال احمر شهرستان تفت تقدیر و سید قاسم گلشن بعنوان سرپرست جدید این جمعیت معرفی گردید.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.


1399/10/19
12:41:53
0.0 / 5
1233
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین