كاهش 60 درصدی بستری های كرونا در تهران

كاهش 60 درصدی بستری های كرونا در تهران

آزمایشگاه رادین: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش 60 درصدی بستریهای کرونا در استان تهران آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور تعدادی از مسئولان برگزار شد، از کاهش موارد ابتلای جدید به کرونا، بیماران بستری در بخش های عادی و مراقبت های ویژه و مراجعان سرپایی در سه هفته اخیر در استان تهران آگاهی داد.
وی با اعلان اینکه در ۱۰ روز اخیر این الگوی کاهش از شیب تندتری برخوردار بوده است، تصریح کرد: از شروع آذر ماه تا کنون، مجموع تعداد بیماران کرونائی بستری شده در بخش های عادی بیمارستان ها نسبت به مهر و آبان ماه ۶۰ درصد کاهش داشته است.
زالی میزان کاهش در تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه را از آذر ماه تا کنون نسبت به مهر و آبان ماه ۳۶.۵ درصد و میزان کاهش مراجعات سرپایی را ۶۰ درصد عنوان نمود.
چرا الگوی شیوع کرونای تهران در سه هفته اخیر تغییر کرد؟
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعمال محدودیت های دوهفته ای در تهران را یکی از مهمترین عوامل موثر در کاهش آمار کرونائی استان تهران عنوان نمود.
وی افزایش میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان و گسترش توزیع ماسکهای رایگان و ارزان توسط نیروهای بسیج، سپاه، هلال احمر و همین طور خیرین را از دیگر اقدامات موثر در کاهش میزان شیوع ویروس کرونا در تهران دانست.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همین طور اعمال محدودیت خروج از استان های نارنجی و قرمز را در کنترل کرونا بسیار موثر دانست.
دکتر زالی با اشاره به نقش پررنگ اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا، توضیح داد: اعمال این طرح نقش موثری در ردیابی سریع بیماران در سطح محلات دارد.
پوشش۷۰ درصد جمعیت استان در طرح شهید سلیمانی
وی با اشاره به نقش مراقبتی، حمایتی و نظارتی طرح شهید سلیمانی، از اجرای این طرح در ۳۷۰ محله مناطق ۲۲ گانه استان تهران و تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰ درصد جمعیت استان آگاهی داد.
وی با اشاره به گستردگی جمعیت برخی مناطق تهران همچون منطقه دو و چهار، اجرای طرح شهید سلیمانی با ۵۲۸ تیم متشکل از نیروهای بسیج، هلال احمر و کارشناسان بهداشت را گامی بزرگ برای مدیریت بیماری کرونا در استان تهران عنوان نمود.
وی با اشاره به تعداد بالای بیماران مزمنی که بیش از ۱۰، ۱۵ و ۲۰ روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های تهران بستری شده اند، اظهار داشت: این آمار نشان از سطح بالای ارائه خدمات در بیمارستان های استان دارد.
عارضه های پوستی و ریزش مو؛ از عوارض ثانویه کرونا
زالی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش مراجعات بیماران به مراکز درمانی به سبب بروز عارضه های پوستی همچون کهیر و خارش و ریزش مو اشاره نمود و اظهار داشت: بخش زیادی از این مراجعات به سبب عارضه های جانبی مبتلاشدن به کروناست که ممکنست هفته ها بعد از بهبود بروز پیدا کند.
آلودگی هوا مرگ و میر ناشی از کرونا را افزایش می دهد
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت آلودگی در تهران اظهار نمود: آلودگی هوا و وجود آلاینده ها به دلیلهای مختلفی مرگ و میر ناشی از کرونا و شیوع آن را بیشتر می کند و موجب می شود کرونا ثبات و بقای بیشتری در محیط پیدا کند.
وی با اشاره به افزایش بروز بیماریهای تنفسی با آلودگی هوا، اظهار داشت: با افزایش آلودگی هوا افراد دارای بیماریهای مزمن تنفسی در مقابل کرونا لطمه پذیرتر می شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در بخش دیگری از این جلسه که با حضور تعدادی از مسئولان همچون شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، درباره موضوعاتی همچون آلودگی هوای تهران، وضعیت حمل و نقل عمومی، لطمه های اقتصادی و اجتماعی ناشی از کرونا و همین طور وضعیت دارو و واکسن کرونا بحث و گفت و گو شد.
منبع:

1399/10/20
14:34:59
0.0 / 5
1221
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین