انتقال ۸۶ مصدوم حوادث ۷۲ ساعت گذشته به مراكز درمانی

انتقال ۸۶ مصدوم حوادث ۷۲ ساعت گذشته به مراكز درمانی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام 86 مصدوم حوادث فصل سرما از طرف امدادگران و نجاتگران گروه های تخصصی امداد و نجات هلال احمر در 72 ساعت گذشته به مراکز درمانی و بیمارستانی آگاهی داد.


محمدباقر محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: در ۷۲ ساعت گذشته، ۱۶۳ مورد ماموریت امداد و نجات برای ارائه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه به حادثه دیدگان انواع حوادث فصل زمستان انجام شد.
وی افزود: طی این مدت، ۲۶۰ نفر از هموطنان لطمه دیده و متاثر از انواع حوادث فصل سرما در سراسر کشور از امدادگران و نجاتگران هلال احمر درخواست امدادرسانی و تقاضای کمک اضطراری کردند.
به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، با تلاش امدادگران هلال احمر در مدت زمان مورد اشاره به ۱۳۶ نفر از درخواست کنندگان کمک اضطراری خدمات امدادی ارائه شد که از این تعداد ۲۹ مصدوم با بهره گیری از تکنیک های نجات فنی از داخل خودرو های تصادفی و لطمه دیده نجات یافتند.
این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همین طور در اجرای خدمات رسانی امدادی به لطمه دیدگان حوادث جاده ای و ترافیکی در ۷۲ ساعت گذشته، امدادگران هلال احمر توانستند ۸۶ نفر از مصدومان حوادث مورد اشاره را برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز بیمارستانی منتقل و ۳۷ نفر دیگر از مصدومان را در محل درمان سرپایی کنند.
محمدی همین طور از اسکان اضطراری و موقت برخی از مسافران زمستانی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر در جاده های سخت گذر و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور کوهستانی آگاهی داد.
وی از مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز پنجشنبه ۲۰ آذر شروع شده تا اختتام روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سراسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح ۱۱ هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر به ارائه خدمات متنوع امدادی به لطمه دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در وضعیت جوی ناپایدار می پردازند.
در این طرح هزار و ۲۶۳ مرکز شامل ۵۶۱ پایگاه ثابت، ۱۷۹ پایگاه موقت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۴۳۳ شعبه در مراکز ۳۲ استان و ۳۴ تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه هزار و ۵۵۳ تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری هزار و ۴۳ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، ۱۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، ۱۶ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو های امدادی، ۱۲۲ دستگاه موتورلانس و ۴۸۰ دستگاه موتور سیکلت فعالیت دارند.
در اجرا و برگزاری این طرح ملی مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری باتوجه به شیوع کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها خصوصاً در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و بعلاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی ۲۴ و ۷۲ ساعته تامین شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.1399/10/22
13:46:59
0.0 / 5
1332
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین