استاندار تهران:

دستاوردهای مقابله با كرونا نباید از بین برود

دستاوردهای مقابله با كرونا نباید از بین برود

به گزارش آزمایشگاه رادین استاندار تهران با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی اظهار داشت: نباید به شکلی عمل شود که دستاوردهای فعلی مقابله با کرونا از بین برود.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: با همت دست اندرکاران کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹ خصوصاً نظام سلامت کشور شاهد کاهش مبتلایان، بستری ها و فوتی های کرونا ویروس در کشور و استان تهران هستیم. تحقق این مهم مدیون اقدامات چند گانه ای است که ظرف این مدت انجام شده است. اقداماتی همچون اعمال محدودیت ها، منع ترددها و شروع طرح شهید سلیمانی این شرایط را فراهم آورده است و امروز باید در حفظ این شرایط تمام تلاش خودرا به کار بگیریم.

وی اضافه کرد: برای حفظ شرایط موجود تمامی محدودیت های اعمال شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و پروتکل هایی که نظام سلامت تدوین کرده است را باید در دستور کار قرار دهیم. این ویروس ریشه کن نشده است و نوع جدید آن هم آمده که به سن و شرایط زمینه ای کاری ندارد و همه را درگیر می کند. این شرایط جدیدی است و تا تولید واکسن ملی و بومی و خرید واکسن از کشورهای قابل اعتماد باید با رعایت پروتکل ها به صورت دقیق سیر نزولی مبتلاشدن و فوتی های کرونا را حفظ نماییم.

محسنی بندپی افزود: جمع بندی جلسه امروز این است که در استانی با تراکم زیاد همچون تهران فاصله گذاری ما غیر از مترو و اتوبوس مطلوب است اما اگر مترو و اتوبوس را اضافه نماییم میانگین رعایت فاصله گذاری ۷۷ درصد است در صورتیکه رعایت بیش از ۹۰ درصدی فاصله گذاری اجتماعی برای ما اطمینان بخش است. پس باید دقت و تلاش نماییم دستاوردهای فعلی را از دست ندهیم. به همین دلیل پیشنهاد مشخص ما این است که باتوجه به تراکم دانش آموزی در تهران که بیش از میانگین کشوری است باید در رابطه با بازگشایی مدارس دقت لازم را انجام دهیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه پنج شهر استان مازندران و سه شهر استان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند اظهار داشت: ۵۰ درصد مجوزهای صادر شده برای تردد بین استانی برای همین دو استان است. پس یکی از پیشنهادات ما این است که در روزهای پیش رو باتوجه به احتمال تقاضای سفر به این دو استان و افزایش مشکلات در این روزها همانند ایام عید برخورد شود و مجوزی برای تردد صادر نشود تا شرایطی که به دست آمده به آسانی از بین نرود.

وی درباب برگزاری نمازهای جمعه و فعالیت مشاغل نیز اظهار داشت: نماز جمعه در مصلی ها و مساجد با رعایت پروتکل ها اگر با دقت و نظارت صورت گیرد کار ارزشمندی است اما نباید طوری اقدام گردد که ظرف هفته های آتی شاهد تغییر وضعیت درباب بیماری کووید ۱۹ باشیم.

منبع:

1399/10/23
12:18:46
0.0 / 5
1335
تگهای خبر: بیماری , سلامت , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین