مركز سلامت هلال احمر ایران در غنا به بیمارستان تخصصی ارتقا می یابد

مركز سلامت هلال احمر ایران در غنا به بیمارستان تخصصی ارتقا می یابد

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و رئیس صلیب سرخ غنا در دیداری بشردوستانه بر ارتقای مرکز سلامت هلال احمر ایران در غنا به بیمارستان تخصصی، ارسال دارو و تجهیزات تخصصی مدرن و اعزام پزشکان ایرانی به غنا بمنظور توسعه و تداوم همکاری میان دو جمعیت ملی تاکید نمودند.


به گزارش عصر سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کریم همتی در دیدار با کوامی گیما آکوافو رئیس و کوفی آدو دبیرکل جمعیت صلیب سرخ غنا در آکرا با تقدیر از دعوت و دیدار با مسئولان صلیب سرخ غنا، کارهای هلال احمر ایران را بویژه در زمینه مقابله با بیماری کووید ۱۹ تشریح و اشاره کرد: روابط گرم میان هلال احمر و دولت ایران منجر به بهره مندی بیشتر مردم ایران از خدمات هلال احمر شده است.
کوامی گیما آکوافو؛ رئیس صلیب سرخ غنا نیز با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: روابط میان ایران و غنا به بیش از ۳۰ سال قبل بازمی گردد.
وی اضافه کرد: روابط میان دو جمعیت ملی، در شورای عالی و مدیریت صلیب سرخ غنا نیز مورد توافق همه مدیران ارشد صلیب سرخ این کشور قرار گرفته و اهمیت روابط میان دو جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ غنا موجب ارتقای سطح همکاریهای مشترک میان دو کشور نیز شده است. این روابط در قالب تفاهم منعقد شده میان دو جمعیت ملی ایران و غنا از سال ۲۰۱۴ به رشته تحریر درآمده است و یکی از اساسی ترین و گرمترین روابط میان جمعیت های ملی در سطح فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بشمار می رود.
در دیدار میان رئیس جمعیت هلال احمر ایران و مسئولان صلیب سرخ غنا موضوعاتی همچون ارتقای مرکز سلامت هلال احمر ایران در غنا به دی کلینیک و بیمارستان تخصصی، ارسال تجهیزات تخصصی مدرن برای بخش های مختلف این مرکز، اعزام پزشکان ایرانی و ارسال دارو و تجهیزات پزشکی از ایران بویژه از کارخانه های تولید داروی هلال احمر ایران به غنا، اجرای پروژه های آموزشی و درمانی با همکاری صلیب سرخ و وزارت بهداشت غنا، اجرای پروژه ویزیت رایگان در منطقه مانفی و آموزش کمک های اولیه به شکل مشترک بوسیله صلیب سرخ غنا، مورد توافق طرفین قرار گرفت.
همچنین در این دیدار قرار شد که دو جمعیت ملی در سطوح مختلف که مورد توافق دولت های دو کشور است، روابط خودرا گسترش داده و هلال احمر ایران در زمینه های آموزش، پیش گیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر، انتقال تجارب در زمینه مدیریت سوانح، کاهش خطرپذیری و پاسخ به بلایا با صلیب سرخ غنا همکاری کند. همین طور قرار شد هلال احمر ایران قسمتی از کارهای حوزه بهداشت و درمان و مدیریت بلایا که مربوط به صلیب سرخ غناست را در سطوح عالی و در کمیسیون مشترک اقتصادی نیز پیگیری کند.
براساس محورهای مطرح شده در این دیدار، فرصت ها و ایده هایی که برای توسعه همکاری میان دو جمعیت وجود دارد همچون بررسی امکان صادرات دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی با همکاری سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران و همین طور واگذاری ملک جمعیت برای راه اندازی دو مرکز اقماری بوسیله کارشناسان و تیم های تخصصی با برگزاری جلسات لازم بررسی خواهد شد.
فعالیت مرکز سلامت جمعیت هلال احمر ایران در کشور غنا از سال ۱۹۹۰ با ارائه خدمات در حوزه های پزشک عمومی، زنان و زایمان، دندانپزشکی، اطفال، چشم، گوش و حلق و بینی، فیزیوتراپی، سونوگرافی، اورژانس، آزمایشگاه و داروخانه شروع شده و با انعقاد یادداشت تفاهم با صلیب سرخ غنا از سال ۲۰۱۴ به مدت ۱۰ سال بمنظور ارائه خدمات بشردوستانه به نیازمندان، تداوم یافته است.منبع:

1399/11/02
12:23:01
0.0 / 5
1143
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین