۱۷ خانه هلال تا اختتام امسال در شهرستان ساوه ایجاد می شود

۱۷ خانه هلال تا اختتام امسال در شهرستان ساوه ایجاد می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر ساوه اظهار داشت: ایجاد 17 خانه هلال با هدف افزایش آگاهی و آمادگی مردم مناطق روستایی شهرستان برای مواقع بروز بحران های مختلف تا اختتام امسال ایجاد می شود.


«سید لقمان حسینی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اضافه کرد: با هدف پیش گیری از شیوع ویروس کرونا طرح آمران سلامت در ۱۰ ایستگاه ثابت و سیار شهر ساوه در حال اجراست و داوطلبان جمعیت هلال احمر مردم را به رعایت دستورالعمل های بهداشتی تشویق می کنند.
به گفته او، ۱۶ تیم در طرح ناظران سلامت مشارکت دارند که از اصناف و اماکن عمومی بازرسی کرده و در حاشیه شهر اقدامات نظارتی لازم در وضعیت کرونائی را انجام می دهند.
حسینی بیان کرد: از با اهمیت ترین اقدامات انجام شده در حوزه پیش گیری از شیوع ویروس کرونا می توان به استقرار داوطلبان در ورودی شهر و اجرای طرح غربالگری سلامت اشاره نمود و در این راستا از شروع امسال تا اختتام دی، ۶ هزار تن از مردم شهرستان به صورت تلفنی غربالگری شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه اظهار داشت: بمنظور پشتیبانی از کادر درمان و قدردانی از زحمات بی دریغ آنها در وضعیت شیوع کرونا، اعضای هلال احمر با حضور در نقاهتگاه ها، مراکز بهداشتی و بیمارستان ها ۵۰۰ بسته غذایی توزیع کردند.
حسینی از تولید ۱۳ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در مدت مذکور جهت استفاده در معابر شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: اهدای ۱۰ هزار ماسک، ۹۷۰ بطری محلول ضدعفونی کننده به بیماران خاص و توزیع ۶۰۰ سبد غذایی به ارزش سه میلیون ریال از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر ساوه شمرده می شود.

وی افزود: اعضای جمعیت هلال احمر بمنظور پیش گیری از شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری حضوری امتحانات در ۱۴۰ مدرسه محلول ضدعفونی کننده توزیع و نسبت به تب سنجی دانش آموزان اقدام نمودند.
حسینی عنوان کرد: ماه گذشته نیز مانور «لحظه صفر» با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر و اعلام زلزله فرضی ۵.۸ ریشتری در یکی از روستاهای ساوه بمنظور ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های اجرائی در زمان حادثه انجام شد.
وی اضافه کرد: بلافاصله بعد از اعلام وقوع زلزله فرضی، جلسه مدیریت بحران تشکیل و تیم های ارزیاب، جست و جو و امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند؛ سایت اسکان اضطراری در روستای مورد نظر به وجود آمده و تیم های پشتیبانی، امداد و نجات، حمایت روانی، واکنش سریع و توانا اقدامات لازم را انجام دادند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه اشاره کرد: از شروع امسال ایجاد ۱۷ خانه هلال در روستاهای شهرستان ساوه هدف گذاری شد که برخی از آنها نیز در مدت مذکور افتتاح شده است.
وی با اهمیت ترین وظیفه خانه های هلال را ارتقای آموزش مردم و همین طور سازماندهی تیم های امدادی در زمان بحران عنوان نمود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه افزود: پوشش امدادی مناسب در دورافتاده ترین روستاها از مزیت های ایجاد خانه هلال بوده که رویکرد جمعیت هلال احمر ساوه افتتاح تعداد بیشتری از این مراکز در آینده نزدیک است.
وی بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی و مانور اطفای حریق در شرکت های شهر صنعتی کاوه و ادارات، اجرای طرح «تعویض قلیان با لباس ورزشی و کارت استخر» به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همچون کارهای انجام شده این جمعیت از شروع امسال تا اختتام دی بشمار می رود.
حسینی اشاره کرد: امسال پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در شهرستان ساوه با حضور و مشارکت ۴۱ درصدی اعضا برای تشکیل شورای اجرائی جمعیت هلال احمر انجام شد.منبع:

1399/11/08
23:20:49
0.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین