نشانه های امیدواركننده از پادتن درمانی ضد كرونا

نشانه های امیدواركننده از پادتن درمانی ضد كرونا

به گزارش آزمایشگاه رادین یک داروی تجربی و بر پایه پادتن درمانی که در سیستم درمان عمومی انگلیس نیز مورد آزمایش قرار گرفته ضد عوارض کووید-۱۹ نتایج موفقیت آمیزی داشته است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، نتایج مقدماتی این آزمایش ها با بررسی ۴۰۹ بیمار در ایالات متحده به دست آمد و این نتایج ماه ها بعد از افشای این خبر منتشر گردید که این داروی ساخته شده توسط شرکت "ریجرون" روی دست کم ۲۰۰۰ بیمار در ۱۷۴ بیمارستان انگلیس هم آزمایش شده است.
این شرکت می گوید که نتیجه آزمایش ها نشان داده است مخلوط دو پادتن موجود در این دارو، میزان عفونت ویروس کرونا را تا ۵۰ درصد می کاهد. هرچند هنوز نتیجه هیچ کدام از آزمایش های مذکور منتشر نشده و مورد بررسی دیگر دانشمندان قرار نگرفته است.
ریجرون می گوید این نتایج تنها از بررسی یک چهارم بیمارانی که در آزمایش ها شرکت کرده بودند، حاصل شده است و مرحله تایید این آزمایش ها تا بهار سالجاری تکمیل نخواهد شد.
در ماه سپتامبر، پرفسور پیتر هوُربی، استاد دانشگاه آکسفورد که در روند آزمایش های ریجرون در انگلیس شرکت دارد اظهار داشت: هیچگونه نگرانی از ایمنی درباره این دارو وجود ندارد.
جورج یانکوپولُس، رئیس و مقام ارشد علمی شرکت دارویی ریجرون هم می گوید: داروی ابداعی این شرکت می تواند با هدف قرار دادن کسانی که ویروس را فعالانه به اطرافیان خود سرایت می دهند، ابزار مفیدی برای مبارزه ضد کووید-۱۹ باشد.
کارکرد داروی ترکیبی "REGEN-COV" ناشی از تجویز یک یا دو دوز پادتن غلیظ است که بهترین نتیجه را در تست های آزمایشگاهی نشان داده است.
یک شرکت تولید داروی دیگر در آمریکا معروف به "الی لیلی" هم می گوید درمان با ترکیب دو پادتن، خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ را در افرادی که عوارض آنها اخیرا تشخیص داده شده است، اشخاص مبتلا به بیماری های دیگر و هم سالمندانی که در معرض عوارض شدید هستند تا ۷۰ درصد می کاهد.
بنابر گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان در این دو شرکت دارویی با استناد به نتایج اخیر این آزمایش ها، جهت استفاده گسترده از این شیوه درمان، تقاضای مجوز کرده اند.1399/11/11
22:43:18
0.0 / 5
1314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین