معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 صبح در همه شهرها

ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 صبح در همه شهرها

معاون بهداشت وزارت بهداشت از ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در همه شهرهای کشور اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به وضعیت انتشار کرونا در کشور، اظهار نمود: خوشبختانه با عنایت به رعایت پروتکل ها حدود ۸۰ درصد مرگ و میرها و بیشتر از ۷۵ درصد بستری ها کاهش پیدا کرده است. حالا هیچ شهر قرمزی نداریم و تنها ۳ شهر درگیلان و ۱۵ شهر در مازندران در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وضعیت آبی شهرها منجر به عادی انگاری نشود
وی تعداد شهرهای آبی در کشور را ۳۰۶ اعلام نمود و اضافه کرد: وضعیت آبی شهرها نباید منجر به عادی انگاری شود و همچنان پروتکل ها باید اجرا شوند؛ با عنایت به این که نیاز داریم از خیز بعدی بیماری جلوگیری نماییم، محدودیت های تردد در نظر گرفته شده برای شهرهای نارنجی در شهرهای زرد هم اعمال می شود.
رئیسی با اشاره به اینکه برپایه رده بندی که از قبل انجام داده بودیم محدودیتهای اعمالی در شهرهای زرد و نارنجی پابرجا ماند، درباره تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه در همه شهرها تصریح کرد: تردد از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در همه شهرهای کشور ممنوع است. همینطور در شهرهای آبی حداکثر تعداد حاضران در جلسات ۵۰ نفر و در شهرهای زرد ۳۰ نفر است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه درباره برگزاری جشنواره فجر اظهار داشت: بنابر تمهیدات صورت گرفته مقرر است حداکثر از ۳۰درصد ظرفیت سالن استفاده گردد که کارشناسان ما آخر هفته گزارشی از شیوه برگزاری تهیه خواهند کرد و اگر مشاهده شود پروتکل ها رعایت نشده اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله ای که باشد، جلوگیری می نماییم.

سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن را دارد
وی همینطور در ادامه با تکیه بر اینکه سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن چه داخلی و چه خارجی را دارد، بیان نمود: هر واکسنی که این سازمان تایید کند برای ما مرجع است و ما از آن در سطح شبکه بهداشت و درمان کشور استفاده خواهیم کرد.

اتمام فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا تا ۱۰ روز دیگر
بنابر اعلام وبدا، رئیسی به مسیرهای تهیه واکسن هم اشاره و اظهار نمود: خوشبختانه فاز نخست واکسن داخلی برکت تا ۱۰روز دیگر به اتمام خواهد رسید و پس از آن تیمی مستقل در غذا و دارو مستندات را بررسی خواهد نمود و چنانچه تاییدیه دریافت کند از نیمه دوم اسفندماه و در فاز دوم به ۵۰۰ نفر تزریق خواهد شد. از آنجایی که فاز دو و سه واکسن ادغام شده است حدود ۴۵ روز بعد هم همان تیم مجدد نتیجه را بررسی خواهند کرد و درصورت تایید برپایه پیشبینی ها اواخر اردیبهشت به فاز تولید دست خواهیم یافت.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه واکسن رازی هم تاییدیه اجرای فاز انسانی را دریافت کرده است به سومین واکسن داخلی اشاره و اظهار داشت: واکسن سوم، پاستور است که با انتقال تکنولوژی از کوبا صورت گرفته و فازهای اولیه آن در کوبا طی شده است و ان شاءالله فازهای بعدی آن در کشور آغاز خواهد شد.

مذاکره با هند، روسیه و چین برای خرید واکسن کرونا
وی از مذاکره با کشورهای هند، روسیه و چین برای تأمین واکسن مورد نیاز کشور اطلاع داد و در انتها با اشاره به اینکه واکسن کرونا تنها از راه شبکه بهداشت و درمان توزیع خواهد شد و هیچ راه دومی وجود ندارد، تصریح کرد: اینکه تصور شود واکسن در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد صحیح نیست.
منبع:

0.0 / <5
1261
1399/11/13
23:30:27
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین