سرطان سینه شایعترین سرطان تشخیصی در جهان

سرطان سینه شایعترین سرطان تشخیصی در جهان

بررسیها نشان میدهد: سرطان سینه شایعترین سرطان تشخیصی در جهان است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، گزارش انجمن سرطان آمریکا و آژانس بین المللی تحقیقات سرطان حاکی از آن است: سرطان سینه در زنان شایع ترین سرطان تشخیصی در جهان است که از موارد تشخیصی سرطان ریه نیز پیشی گرفته است.
آمارهای جهانی سرطان نشان میدهد: از ۱۹.۳ میلیون مورد جدید مبتلاشدن به سرطان در سال ۲۰۲۰ سرطان سینه در زنان حدود ۲.۳ میلیون نفر یا ۱۲ درصد را شامل میشود این درحالیست که سرطان ریه شامل ۱۱ درصد موارد میشود.
بنابر اعلام انجمن سرطان آمریکا این آمار نشان داد برای نخستین بار سرطان ریه دیگر شایعترین سرطان تشخیصی در جهان نیست.
پژوهشگران تاکید کردند: تغییرات قابل توجه در سبک زندگی و شرایط محیطی تاثیر به سزایی در شیوع شاخصهای خطرزای سرطان سینه شده که میتوان به افزایش وزن، بی تحرکی، مصرف مواد الکلی، کاهش تعداد زایمان و عدم تغذیه نوزاد با شیر مادر اشاره نمود.
در این گزارش آمده است: سرطان در رتبه اول عوامل مرگ و میر در هر کشوری از جهان است. از هر پنج مرد و زن در جهان یک نفر در طول حیات خود به بیماری سرطان مبتلا شده و از هشت مرد و ۱۱ زن یک نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری از بین میرود.
بعد از سرطان سینه در زنان و سرطان ریه، سرطانهای روده، پروستات و معده شایعترین سرطانهای تشخیصی در سال قبل بوده که میزان آن به ترتیب ۱۰، هفت و شش درصد بوده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران در این بررسی برآورد کرده اند که تا سال ۲۰۴۰ حدود ۲۸.۴ میلیون مورد جدید سرطان تشخیص داده خواهد شد که از سال ۲۰۲۰ افزایش ۴۷ درصدی خواهد داشت.0.0 / <5
1393
1399/11/17
13:59:03
تگهای خبر: بیماری , حیات , زایمان , سرطان
X
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین