سخنگوی جمعیت هلال احمر:

هلال احمر 6 استان برای كمك به زلزله زدگان در حالت آماده باش قرار دارد

هلال احمر 6 استان برای كمك به زلزله زدگان در حالت آماده باش قرار دارد

به گزارش آزمایشگاه رادین سخنگوی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تیم های امدادی در هلال احمر استان های خوزستان، بوشهر، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در حالت آماده باش کامل قرار دارد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد حسن قوسیان مقدم ضمن اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: به دنبال وقوع این زمین لرزه در ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه، ستاد مدیریت بحران در جمعیت هلال احمر تشکیل شد.
وی اضافه کرد: در دقایق اولیه وقوع زمین لرزه ۴۰ نیروی ارزیاب با بکارگیری ۱۲ دستگاه خودرو از شهر یاسوج و استان اصفهان به منطقه اعزام شدند و بر اثر وقوع این زمین لرزه ۱۴۷ روستا و یک شهر تحت تأثیر بودند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به ارزیابی های انجام شده از جانب تیم های ارزیاب این جمعیت، اظهار داشت: ۱۲۱ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد و ۲۶ روستا در استان اصفهان، ارزیابی شدند و بر این اساس ۲۴ هزار نفر در این روستاها متاثر از وقوع زمین لرزه بودند، تخریب بناها در شهرستان سی سخت و روستاهای اطراف بین ۲۰ تا ۴۰ درصد براورد شد.
به گفته وی، برای اسکان اضطراری هموطنان متاثر از زمین لرزه علاوه بر تجهیزات امدادی موجود در استان در همان ساعات اولیه ۵۰۰ دستگاه چادر از استان های فارس و اصفهان به منطقه ارسال شد. بعلاوه سه کامیون تجهیزات شامل چادر امدادی و پتو از شهر یاسوج به سی سخت ارسال شد.
قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: در یکی از سالن های ورزشی ۶۰ دستگاه چادر امدادی برای اسکان اضطراری هموطنان متاثر از زمین لرزه برپا شد اما رجوع ای برای اسکان نداشت.
دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: اقلام زیستی و غذایی مورد نیاز متاثران از زلزله در شهرستان سی سخت موجود است و امروز باردیگر بازدید میدانی توسط تیم های عملیاتی و تیم های ارزیاب هلال احمر از مناطق متاثر از زمین لرزه انجام شده است.
قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی هلال احمر استان های خوزستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در حالت آماده باش کامل قرار دارند.
زمین لرزه ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.
مرکز لرزه نگاری کشور اعلام نمود این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.
سی سخت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.
منبع:

1399/12/02
09:57:23
0.0 / 5
1315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین