دبیركل جمعیت هلال احمر:

شارژ انبارهای امدادی به زودی شروع می شود

شارژ انبارهای امدادی به زودی شروع می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیركل جمعیت هلال احمر از كوشش برای تأمین اعتبارات لازم برای شارژ انبارهای امدادی و جبران مطالبات كاركنان این جمعیت اطلاع داد.


به گزارش عصر یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، حسن قوسیان مقدم با اشاره به مشکلات اعتباری در همه دستگاه های دولتی اذعان داشت: عدم تخصیص ردیف های پیش بینی شده در بودجه در طول سالیان گذشته برای جبران کمبودهای انبارهای امدادی سبب شده تا میزان موجودی این انبارها بعد از حوادث بزرگ از حد استاندارد بیرون رود.
وی ادامه داد: با گزارش وضعیت فعلی به دولت و درخواست برای افزایش تخصیص ها و اعتبارات و ستاندن موافقت های لازم به زودی پروسه قانونی خرید اقلام ۱۶ گانه امدادی آغاز خواهد شد و انتظار می رود تا شهریور سال جاری قسمتی از این کمبودها جبران شود.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به کسری درآمدها و منابع عمومی جمعیت برای پرداخت کامل حقوق و مزایای کارکنان، اذعان داشت: برخلاف سایر دستگاههای دولتی که حدود ۸۰ درصد هزینه های پرسنلی خودرا از خزانه دولت دریافت می کنند، کلیه حقوق و مزایای کارکنان هلال احمر می بایست از محل درآمدهای تعیین شده در قانون مثل ۴۲ درصد حق الثبت، یک درصد گمرک و نظایر آن تامین گردد که متاسفانه باتوجه به تحریم های گسترده و رکود در کارهای اقتصادی خصوصا پس از بحران کرونا، نزدیک به دو سوم این منابع تامین نشده است.
قوسیان مقدم اضافه کرد: در صورتیکه در سه ماهه اول سال جاری می بایست ۲۵ درصد این درآمدها محقق می شده است، اما تابحال فقط ۱۱ درصد آن محقق شده و ۱۴ درصد کسری وجود دارد. بنا بر این قسمتی از رفاهیات کارکنان بصورت کامل پرداخت نشده است و دراین زمینه مطالباتی باقی وجود دارد که ان شاء الله طی ماه های آتی پرداخت می شود.
وی ابراز امیدواری کرد با توجه بیشتر دولت به این دستگاه امدادی و بهبود روند کارهای اقتصادی پس از فاز اولیه بحران کرونا، بتوان از فشار مشکلات بودجه ای کاست و به طرز شایسته ای پاسخگوی مطالبات کارکنان خدوم و همین طور مردم عزیز کشورمان باشیم.


5.0 / <5
2531
1399/04/07
21:21:25
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین