رئیس جمعیت هلال احمر :

هلال احمر امسال در حوزه امداد و نجات دو ركورد جدید ثبت نمود

هلال احمر امسال در حوزه امداد و نجات دو ركورد جدید ثبت نمود

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: امسال در حوزه امداد و نجات دو رکورد جدید کسب کردیم در انفجار بیروت، کمتر از 24 ساعت تیم امدادی به لبنان اعزام و بیمارستان صحرایی برپا شد و در زلزله سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد کمتر از یک ساعت تیم های امدادی به منطقه رسیدند.


کریم همتی روز سه شنبه در آیین افتتاح اولین خط تولید قطعات ست دیالیز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر باید کار یونیک انجام دهد یا کار با کیفیت و بدون نقص تولید نماید تا در بازار رقابتی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم، این موضوعی است که به رئیس سازمان تدارکات پزشکی تاکید می کنم در کنار پاک دستی تولید محصولات یونیک و با کیفیت را مدنظر قرار داشته باشند.
وی افزود: باید تولیدات بیشتری داشته باشیم، به این معنا که سهم خودمان را در بازار افزایش دهیم که قسمتی از آن به ایده پردازی و سرمایه گذاری برمی گردد، تولیداتی از قبل داشتیم که به لحاظ کیفی و کمی باید آنرا ارتقا دهیم و نام خوب سها را بهتر و بیشتر از قبل ببینیم.
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ما باید بتوانیم کارهای خاص در کشور انجام دهیم، ما به دنبال امتیاز و سود نیستیم بلکه هدف رفع مشکلات مردم است، به همین دلیل باید صف را تقویت نماییم تا دیگر بخش ها هم با همین روند تقویت شده و تولیدات بیشتری رقم بخورد.
وی اضافه کرد: یکی از معدود شرکت های کشور با چرخه تولید و پخش را به صورت همزمان در اختیار دارد، به همین دلیل باید بخش های مختلف تولید و توزیع محصولات درمانی همچون شرکت سها را ارتقا داده و تقویت نماییم. ارتباط خوب میان معاونت درمان و سازمان تدارکات پزشکی می تواند به انجام این روند به بهترین شکل کمک نماید، ما هم از این همگرایی حمایت می نماییم.
علیرضا عسکری رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر نیز در مراسم افتتاح اولین خط تولید قطعات ست دیالیز اظهار داشت: تولید برخی محصولات یونیک است، شاید به لحاظ اقتصادی کمتر کسی به فکر تولید محصولات دیالیز برای بیماران بیفتد، اما مفتخریم بگوییم که با تولید ست دیالیز وابستگی خود به خارج از کشور را کم کرده ایم.
وی توضیح داد: با حمایت های دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر دو اتفاق خوب تا آخر سال هم خواهد افتاد؛ وارد کردن دستگاه دیالیز و اضافه کردن محصولات جدید به سبد تولید سازمان تدارکات پزشکی که با این دو اتفاق خوب وابستگی مان به خارج از کشور کاهش خواهد یافت.
بیماران کلیوی همچون افرادی هستند که در دوران بیماری خود ممکنست به عمل دیالیز نیاز پیدا کنند بدین جهت یکی از مهم ترین برنامه های شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، تداوم تولید فیلترهای دیالیز بمنظور کمک به درمان بیماران کلیوی و دیالیزی است.
براساس اعلام سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، خطوط تولید انواع فیلترهای دیالیز شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران ظرفیت تولید روزانه ۱۰ هزار و سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار فیلتر را دارد که امیدواریم با تداوم و توسعه فعالیت خود دراین زمینه، نیاز بیماران کلیوی به این محصول حیاتی رفع گردد.
شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران هم اکنون انواع فیلتر های دیالیز، انواع سرنگ، سرنگ انسولین، سرسوزن دندانپزشکی، ست دیالیز، سوزن فیستولای وریدی و شریانی، ست تالاسمی، آنژیوکت، سوبگ، بی بگ، محلول دیالیز، محلول ضدعفونی کننده دست، ماسک سه لایه و فلاکن را در دست تولید دارد.
این شرکت صافی دیالیز را در دو نوع (Low Flux) و (High Flux) و همین طور کیسه پودر بی کربنات سدیم، ست و سوزن همودیالیز، محلول دیالیز، کیسه کارتریج بی کربنات سدیم را بمنظور کمک به درمان بیماران کلیوی و دیالیزی در سبد تولید محصولات راهبردی و یکبار مصرف پزشکی خود دارد.
همودیالیز شایعترین روش درمان جایگزین کلیه در بیماران کلیوی است؛ در این روش خونی که از یک مسیرعروقی ثابت یا موقتی به دست می آید، با سرعت ۳۰۰ میلی لیتر در دقیقه یا بیشتر به درون مویرگ هایی که از غشاهای نیمه مصنوعی تولید شده اند، پمپ می شود. در سمت مقابل، مایع دیالیز که حاوی کلراید سدیم، بی کربنات و غلظت های مختلفی از پتاسیم است، حرکت می کند.
انتشار بوسیله غشاء این امکان را فراهم می آورد که مواد دارای وزن مولکولی کم مثل اوره برمبنای شیب غلظت از سمت خون به سمت مایع دیالیز حرکت نماید، به همین ترتیب بی کربنات به سمت پلاسما انتشار می یابد و خارج کردن آب اضافی به کمک اولترافیلتراسیون صورت می گیرد که این امر به فشار هیدرواستاتیک دو غشاء بستگی دارد، بطور متوسط هر بیمار به چهار ساعت دیالیز به صورت سه بار در هفته نیاز دارد تا به حد کلیرانس کراتینین بیش از ۱۴۰ لیتر در هفته برسد. از شایع ترین مشکلات اختصاصی در بیماران دیالیزی می توان به افسردگی، سوءتغذیه، افزایش فشار خون، اختلالات خونی و نظایر آن اشاره نمود.
منبع:

1399/12/06
13:53:07
0.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین