نگرانی از بروز گونه های جدید ویروس كرونا در نیویورك و كالیفرنیا

نگرانی از بروز گونه های جدید ویروس كرونا در نیویورك و كالیفرنیا

به گزارش آزمایشگاه رادین مطالعات جدید نشان داده است که گونه های جدید جهش یافته ویروس کرونا در ایالت های آمریکا در حال شیوع است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، کارشناسان می گویند: این گونه ها قدرت سرایت بیشتری دارند و نسبت به ویروس اولیه کرونا تهاجمی تر عمل می کنند.
کارشناسان در رسانه های مختلف به گسترش گونه های جدید جهش یافته ویروس کرونا در سرتاسر ایالات متحده آمریکا اشاره کرده اند.
در نیویورک گونه ای با نام B.1.526 در حال گسترش است که در نمونه برداری های ماه نوامبر برای نخستین بار آنرا تشخیص داده اند.
طبق گزارش نیویورک تایمز، تا اواسط ماه فوریه این گونه ویروس کرونا یک چهارم تمام زنجیره نمونه ها را در بر می گیرد که در بانک داده ها ذخیره شده اند. این داده ها در اختیار پژوهشگران برای تحقیقات بیشتر گذاشته شده است.
دو گروه تحقیقاتی از انستیتوی تکنولوژی کالیفرنیا و دانشگاه کلمبیا، نتایج تحقیقات خود درباره گونه های جدید را آماده کرده اند که البته هنوز در یک نشریه تخصصی علمی منتشر نشده و از طرفی پژوهشگران مورد ارزیابی قرار نگرفته است.
نوسن تسوایگ، کارشناس ایمنی شناسی از دانشگاه راکفلر در گفتگو با نیویورک تایمز، ابراز نگرانی کرده که گونه جدید امکان دارد از تاثیر واکسن ها بکاهد و انسان هایی را بیمار سازد که یک دوره بیماری کرونا را پشت سر گذاشته اند.
آیا خطر مرگ بیشتر بر اثر گونه کالیفرنیایی ویروس وجود دارد؟
به گزارش دویچه وله، گونه ویروسی B.1.427 یا B.1.429 که بیشتر در کالیفرنیا خویش را نشان داده است، به نظر می رسد که نه تنها قدرت سرایت بیشتری نسبت به نوع اولیه ویروس کرونا دارد، بلکه تهاجمی تر هم هست.
نتایج یک پژوهش دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو نشان داده که برای مقابله با این گونه ویروسی، احتمال اینکه روند درمان باید در بخش مراقبت های ویژه صورت گیرد، بیشتر از پنج برابر نوع ویروس اولیه است. احتمال مرگ هم در مقایسه ۱۱ برابر بیشتر است.
یکی از کارشناسان این پژوهش به روزنامه "لس آنجلس تایمز" گفته است، این گونه ویروسی تا آخر ماه جاری (فوریه) به احتمال زیاد عامل ۹۰ درصد تمام ابتلاها در ایالت کالیفرنیا خواهد بود. این گونه ویروسی خویش را در دیگر ایالت های آمریکا و دیگر کشورها هم نشان داده است.
این کارشناس هم احتمال می دهد که واکسن ها در مقابله با این گونه ویروسی ضعیف تر عمل کنند تا دیگر گونه ها.
به رغم این ادعاها بعضی از متخصصان و پژوهشگران که در روند پژوهش شرکت داشته اند در یکی از گزارش های مجله تخصصی "ساینس" به نارسایی های نتایج مطالعات سانفرانسیسکو اشاره می کنند. آنها می گویند که این مطالعه متکی بر داده های نسبتا محدود صورت گرفته است.
منبع:

1399/12/08
15:44:30
0.0 / 5
1443
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین