قاضی زاده هاشمی خبر داد

شواهدی از كرونای جهش یافته ایرانی در كشور

شواهدی از كرونای جهش یافته ایرانی در كشور

به گزارش آزمایشگاه رادین نایب رییس اول مجلس و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از شواهدی در خصوص وجود کرونای جهش یافته ایرانی اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، با ابراز تأسف از وضعیت قرمز در استان خوزستان عنوان کرد: حجم ابتلائات در استان خوزستان بالا است و نزدیک به نیمی از فوتی ها برای این استان است. درحالی که اگر خوزستان کنترل می شد تعداد فوتی ها به ۴۰ نفر کاهش پیدا می کرد.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از وجود کرونای جهش یافته در داخل کشور با عنوان «کرونای ایرانی» اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر موتاسیون های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و انگلیسی و کالیفرنیایی، باید کرونای جهش یافته ایرانی را هم اضافه کرد؛ البته هنوز کاملا تائید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی هست.
وی درباره تصمیم گیری در مورد نحوه سفرها در روزهای تعطیلات نوروزی هم عنوان کرد: در این نشست، در مورد مبحث مسافرت ها و محدودیت ها مباحثی عنوان شد که مسافرت چگونه باشد و کدام شهرها آزاد و کدام شهرها آزاد نباشند و کجاها تراکم وجود دارد و یا ندارد؟ که قرار شد قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بر روی این مورد کار کند.
قاضی زاده هاشمی بحث واکسیناسیون را از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بیان کرد و اظهار داشت: پرستاران باید در اولویت واکسیناسیون باشند. بخصوص برخی از این پرستاران که آبستن هستند بیشتر درخطرند و آن هایی که با بیماران کرونایی به صورت مستقیم در ارتباط هستند باید در اولویت باشند.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: واکسن ها قسمت به قسمت وارد می شود و به همین ترتیب طبق دستورالعملی که ذکرشده واکسیناسیون صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/12/09
23:56:05
0.0 / 5
1405
تگهای خبر: پرستار , پرستاران , ژنتیك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین