نجات ۲۰۰ حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته

نجات ۲۰۰ حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از نجات 200 حادثه دیده از طرف امدادگران و نجاتگران گروه های تخصصی امداد و نجات هلال احمر در 72 ساعت گذشته در سراسر کشور آگاهی داد.


محمدباقر محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: در ۷۲ ساعت گذشته، ۲۲۴ مورد ماموریت امداد و نجات برای ارائه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه به حادثه دیدگان انواع حوادث فصل زمستان انجام شد.
وی افزود: با تلاش امدادگران هلال احمر در مدت زمان مورد اشاره به ۵۲۱ نفر از درخواست کنندگان کمک اضطراری امدادرسانی شد که از این تعداد ۶۵ مصدوم با بهره گیری از تکنیک های نجات فنی از داخل خودرو های تصادفی و لطمه دیده نجات یافتند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: همین طور در اجرای خدمات رسانی امدادی به لطمه دیدگان حوادث جاده ای و ترافیکی در ۷۲ ساعت گذشته، امدادگران هلال احمر توانستند ۱۳۱ نفر از مصدومان حوادث مورد اشاره را برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز بیمارستانی منتقل و ۳۶ نفر دیگر از مصدومان را در محل درمان سرپایی کنند.
محمدی همین طور از اسکان اضطراری و موقت برخی از مسافران زمستانی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر در جاده های سخت گذر و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور کوهستانی آگاهی داد و اظهار داشت: با تلاش امدادگران در ۷۲ ساعت گذشته، ۳۰ مورد عملیات رهاسازی مصدومان سوانح ترافیکی از درون خودرو های حادثه دیده نیز انجام شده است.
وی از مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.
منبع:

1399/12/22
13:26:22
0.0 / 5
1381
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین