هلال احمر ایران از روسیه بالگرد امدادی می خرد

هلال احمر ایران از روسیه بالگرد امدادی می خرد

آزمایشگاه رادین: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای خرید بالگرد امدادی با یک شرکت روسی قرارداد امضا کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، کریم همتی روز پنجشنبه در مراسم امضای قرارداد خرید بالگرد بین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی و شرکت راشا هلی کوپتر روسیه که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: جمعیت هلال احمر بواسطه توانایی و کارآمدی که دارد در حوادث و رخدادهای داخلی و خارجی حضور فعال دارد که نمونه بارز آن در سال ۹۹، حادثه انفجار در بیروت و زلزله سی سخت بود که دو رکورد برای این جمعیت ثبت نمود.
وی افزود: در حادثه انفجار در بیروت کمتر از ۲۴ ساعت و در زلزله سی سخت کمتر از یک ساعت به منطقه رسیدیم و به لطف خدا توانستیم لطمه دیدگان را امدادرسانی نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: ما بر طبق مفاد اساسنامه و میثاق بین المللی و نیز تعالیم دین مبین اسلام به همه انسان ها در سراسر جهان، بدون توجه به دین، مذهب و نژاد خدمات ارائه می دهیم و خدا را شاکر هستیم از زمان تاسیس جمعیت هلال احمر تا حالا همیشه نام نیک آن در اذهان بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این سازمان بشردوستانه جزو پنج جمعیت برتر دنیا است و هم اکنون بیش از دو میلیون عضو داوطلب و جوان به صورت افتخاری و داوطلبانه به طرق مختلف با آن همکاری می کنند.
وی اضافه کرد: ما برای خدمت به مردم بخصوص لطمه دیدگان در مناطق صعب العبور از ناوگان بالگردها استفاده می نماییم که هم اکنون پس از ناوگان های نظامی، جمعیت هلال احمر با داشتن ۲۴ بالگرد بزرگترین ناوگان را در اختیار دارد.
همتی اظهار داشت: معیت هلال احمر به جهت خدمت بهتر به مردم با شفافیت و همین طور همکاری و مشورت با نهادهای نظارتی مبادرت به عقد قرارداد با شرکت راشا هلی کوپتر روسیه کرد، البته تجارب قبلی و کارکرد خوب بالگردهای روسی ما را بر آن داشت تا این قرارداد را منعقد نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر امروز همین طور در توییتی اعلام نمود امروز در ساختمان صلح، جمعیت هلال احمر ایران از شرکت راشا هلی کوپتر روسیه یک بالگرد خرید، این بالگرد نمونه ۱۳ فروند بالگرد از ۲۴ فروند بالگردی است که جمعیت در اختیار دارد و در حوادث به کمک لطمه دیدگان می رود. طبق برنامه ریزی از زمان عقد قرارداد تا ۱۰ ماه آتی این بالگرد تحویل جمعیت خواهد شد.
کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه، در مراسم امضای قرارداد خرید بالگرد بین هلال احمر و شرکت راشا هلی کوپتر روسیه اظهار داشت: پس از چندسال، نهایتا با جدیت و تلاش رئیس جمعیت هلال احمر شاهد انعقاد قرارداد خرید بالگرد هستیم، انعقاد این قرارداد تحولی در روابط ایران و روسیه خواهد بود و امیدوار هستیم در آیندهی نزدیک شاهد قراردادهای دیگری بین دو کشور باشیم.
باگینسکی، مدیرعامل شرکت راشا هلی کوپتر نیز در این مراسم اظهار داشت: از اینکه به ایران آمدم خوشحال هستم و از جمعیت هلال احمر که شرکت راشا هلی کوپتر را انتخاب کردند، تشکر می کنم. می دانم که بار سنگینی در کشور ایران به دوش دارید. وظایفی که جمعیت هلال احمر در ایران انجام می دهد، در روسیه دو وزارتخانه موقعیت های اضطراب و وزارت بهداشت انجام می دهند.
وی اضافه کرد: هلی کوپتر ساخت شرکت راشا، توانایی های بالایی دارد و می تواند در موقعیت های متفاوت آب و هوایی عملیات انجام دهد. امروز روز مهمی برای ما است، ما متعهد می شویم در آینده همکاریهای نزدیکتری با ایران داشته باشیم و تکنسین های ایران را آموزش دهیم.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از کوشش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در امتداد برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر حالا در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، چهار معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، آموزش و پژوهش، پشتیبانی و منابع انسانی، معاونت امور بین الملل، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زوار عتبات عالیات است.
همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای نزدیک به یک قرن در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تابحال در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.منبع:

1399/12/24
12:36:06
0.0 / 5
1493
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین