یك مطالعه جهانی نشان داد

شناسایی بیشترین مبتلایان جدید كووید-۱۹ در ماه ژوئن

شناسایی بیشترین مبتلایان جدید كووید-۱۹ در ماه ژوئن

آزمایشگاه رادین: كمتر از شش ماه بعد از شناسایی نخستین مورد مبتلاشدن به كووید-19 در جهان حالا شمار مبتلایان به این بیماری از 10 میلیون نفر فراتر رفته است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، موارد مبتلاشدن به کروناویروس جدید در جهان رو به افزایش است و موارد جدید شیوع این ویروس در آمریکای جنوبی و خاورمیانه بروز یافته است.
شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان در مدت پنج ماه به رقم پنج میلیون نفر رسد اما نکته قابل توجه این است که تنها ظرف یک ماه، تعداد مبتلایان دو برابر افزایش یافته و از رقم ۱۰ میلیون نفر فراتر رفته است.
این ویروس نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر "ووهانِ" چین شناسایی شد که بعد از آن مقامات چین بمنظور مهار شیوع این ویروس شهر را به وضعیت قرنطینه درآوردند. دراین شرایط ساکنان این شهر اجازه خروج نداشته و امکان ورود به شهر بدون مجوز دولتی وجود نداشت.
در مدت چند هفته شیوع کروناویروس در کشورهای همسایه چین همچون کره جنوبی، ژاپن و سنگاپور نیز مشاهده شد. در مدت یک ماه کروناویروس جدید در بیش از۱۲ کشور گسترش پیدا کرد و اواسط ماه مارس بود که اکثریت کشورهای جهان با این ویروس درگیر شده و سازمان جهانی بهداشت (WHO) همه گیری بیماری کووید-۱۹ را اعلام نمود.
نرخ مبتلاشدن در بعضی از کشورها طی هفته های اخیر کاهش پیدا کرده که این روند نزولی در چین، ایتالیا و کشورهای دیگر که در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا اکثریت موارد مبتلاشدن را گزارش کرده بودند مشاهده شده است. هرچند، موارد جدید مبتلاشدن همچنان در خیلی از مناطق جهان با سرعت شایان توجهی رو به افزایش است.
تابحال ماه میلادی "ژوئن" بالاترین رکورد را از نظر تعداد مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در جهان داشته است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آمارهای دولتی تنها شامل موارد قطعی ابتلاست و بدین سبب احتمال می رود در بیشتر کشورها تعداد دقیق مبتلایان بیش از رقم های اعلام شده باشد.
منبع:

1399/04/09
23:39:28
5.0 / 5
2241
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین