كمك به مهار آتش سوزی در 4 استان با بهره گیری از بالگردهای هلال احمر

كمك به مهار آتش سوزی در 4 استان با بهره گیری از بالگردهای هلال احمر

آزمایشگاه رادین: سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام عملیات مهار آتش سوزی با بهره گیری از سه فروند بالگرد مجهز به سیستم اطفا حریق این سازمان در استان های بوشهر، خوزستان، لرستان و كهگیلویه و بویراحمد آگاهی داد.


مهدی ولی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: این سلسله عملیات اطفا حریق هوایی برای مهار آتش در مراتع دشتستان استان بوشهر، سه منطقه شیخ تنگ از توابع شهرستان بهبهان، مگران ۳ از توابع شهرستان شوش و بیشه زار جنت مکان از توابع شهرستان گتوند استان خوزستان و آتش سوزی گسترده در منطقه حفاظت شده خاییز در شهرستان کهگیلویه استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.
وی توضیح داد: این عملیات توسط سه فروند بالگرد امداد و نجات هوایی و با انجام ۱۷ ساعت و ۳۰ دقیقه( ۳۹ سورتی پرواز) برای جابه جایی ۳۷ امدادگر و نیروی داوطلب اطفای حریق و حمل و انتقال یک مجروح و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم بار صورت پذیرفته است.
سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر بعنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، سازمانی کمک رسان و معین دولت در انواع حوادث و سوانح تعریف شده و هر جا که سایر دستگاههای دخیل در امر مدیریت بحران و سانحه درخواست همکاری و استمداد کمک اضطراری داشته باشند وارد عمل خواهد شد.
ولی پور با اعلان اینکه بالگرد های مرکز امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر مسئولیت پشتیبانی امداد هوایی این جمعیت را در سراسر کشور را برعهده دارند، اضافه کرد: این شمار بالگرد امدادی توانایی انجام عملیات پرواز در حوزه های امداد و کمک رسانی، خدمات هوایی، تخلیه هوایی پزشکی، خدمات اضطراری پزشکی، ماموریت های تجسس و نجات و خدمات اطفای حریق را دارند.
وی افزود: بالگردهای امداد و نجات هوایی برای امدادرسانی در شرایط مختلفی از قبیل جستجو و نجات دریا، جاده، سیلاب، زلزله، کوهستان و مهار آتش سوزی و نظایر آن به وسایل تخصصی امداد و نجات فنی و سیستم اطفا حریق مجهز هستند؛ بطوریکه با هر بالگرد از نوع میل (Mil-۱۷۱) می توان ۱۵ تا ۲۰ امدادگر و چهار تن بار را انتقال داد و با بالگردهای نوع (Bell ۲۰۵) می توان پنج امدادگر و ۵۰۰ کیلوگرم بار را منتقل کرد و هر بالگرد توانایی حداکثر جابه جایی ۱۲ مجروح و مصدوم را دارد.
این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام نمود: تمامی هموطنان می توانند در صورت قرار گرفتن در وضعیت های عمومی و اضطراری انواع حوادث و سوانح با شماره تلفن ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و شعب این جمعیت در سراسر کشور تماس بگیرند.
منبع:

1399/03/12
12:40:31
5.0 / 5
2494
تگهای خبر: امداد , پزشك , پزشكی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین