اروپا در حال بررسی دور جدید محدویت های كرونائی

اروپا در حال بررسی دور جدید محدویت های كرونائی

اروپا در صورتیکه برای افزایش سرعت اجرای برنامه واکسیناسیون عمومی کرونا انتظار می کشد و در گیرودار کمبود واکسن، گرفتار موج سوم این بیماری شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، اولین موج فراگیر این بیماری در بهار سال ۲۰۲۰ خودنمایی کرد و ایتالیا و فرانسه را با بزرگترین بحران بهداشتی دوران معاصر روبه رو ساخت و الان در آستانه بهار، نگرانی از موج جدید این بیماری گریبانگیر سیاستمداران و کادر درمان در این کشورها شده است.
گاردین در گزارشی از اقدامات کشورهای اروپایی برای رویارویی با این موج جدید نوشته است که الان اروپا با بالاترین میزان مبتلاشدن به کرونا از شروع ماه فوریه روبه رو شده است. گسترش جهش های جدید که سرعت انتقال بالاتری دارند بعنوان مقصر شیوع این موج شناخته شده است.
حالا کشورهای اروپایی موضوع اجرای دور جدید و گسترده محدودیت ها را مدنظر قرار داده اند. در ایتالیا نرخ ابتلای روزانه به بیش از ۲۷ بیمار در هر شبانه روز رسیده است. روز جمعه ۱۴ مارس ۳۸۰ ایتالیایی دیگر نیز جان خودرا در اثر مبتلاشدن به کرونا از دست دادند. نخست وزیر ایتالیا در پاسخ به نگرانی عمومی درباره افزایش شمار بیماران اظهار داشت که از رویدادهای بهار گذشته درس گرفته اند و تمام تلاش خودرا به کار خواهند بست تا مانع تکرار آن بحران شوند.
از روز گذشته (دوشنبه) در ایتالیا باردیگر مقررات منع تردد غیرضروری به اجرا در آمده و مغازه های غیرضروری و رستوران ها تعطیل شدند.
پاریس هم بعنوان آلوده ترین شهر فرانسه در زمینه بیماری کرونا باردیگر وضعیت ناگواری دارد. وزیر بهداشت فرانسه در یک مصاحبه گفته است که وضعیت این شهر نگران کننده است و هر ۱۲ دقیقه یکی از اهالی پایتخت فرانسه در بخش مراقبت های ویژه بستری می شود.
کادر درمان فرانسه از مقام های سیاسی خواسته اند تا قبل از آنکه فاجعه جدیدی رخ دهد مقررات کرونائی را به اجرا بگذارند.
همین طور آلمان که در هفته های گذشته با کاهش نرخ ابتلای جدید به کرونا روبه رو بود باردیگر آماری صعودی یافته است. روز یکشنبه حدود ۱۳ هزار بیمار جدید در این کشور ثبت گردید و مقام های بهداشتی گفته اند که موج سوم کرونا در آلمان شروع شده است.
لهستان نیز در روز چهارشنبه گذشته حدود ۱۷ هزار بیمار جدید داشت. این رقم بالاترین میزان از ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ است. دولت لهستان اعلام نموده است که در حال بررسی برای اعمال مقررات کرونائی است. الان در این کشور برگزاری هرگونه تجمع ممنوع می باشد. مدارس تعطیل شده و رستوران ها نیز نباید غذا سرو کنند و تنها به صورت بیرون بر فعالند.
دو کشور دیگر اروپای شرقی یعنی مجارستان و چک نیز وضعیت وخیمی یافته اند. شمار بیماران و مرگ در اثر کرونا افزایش یافته است. کادر درمان این کشور می گویند که انتظار دارند در هفته های آتی وضعیت بدتر هم بشود.
به گزارش ایندیپندنت، همزمان با این رویدادها اروپا تلاش می کند تا برنامه واکسیناسیون عمومی کرونا را روی ریل جدیدی قرار دهد و با تامین واکسن مورد نیاز کشورها، جهشی در مصون سازی جمعیت در این اتحادیه بوجود آورد.
در همین رابطه امروز مقامات روسیه با انتشار اطلاعیه ای از حصول توافق با شرکت هایی از چهار کشور اروپایی برای شروع تولید واکسن «اسپوتنیک وی» خبر دادند.1399/12/27
11:33:33
0.0 / 5
1096
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین