رئیس جمهوری از اجرای طرح مراقبت بهداشتی مسافران دوغارون قدردانی كرد

رئیس جمهوری از اجرای طرح مراقبت بهداشتی مسافران دوغارون قدردانی كرد

آزمایشگاه رادین: ایرنا- دکتر حسن روحانی، ریاست جمهوری روز سه شنبه، در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با مسئولان هلال احمر خراسان رضوی در مرز دوغارون شهرستان تایباد از اجرای طرح مراقبت بهداشتی از مسافران در مرزها توسط این مجموعه قدردانی کرد.


ریاست جمهوری در این ارتباط ویدئوکنفرانسی اظهار داشت: باید از نیروهای هلال احمر که در مرز شمال شرق کشور در حال خدمت رسانی به مردم کشور و همسایگان عزیز در جمهوری اسلامی افغانستان هستند و همین طور بابت ارائه خدمات در زمینه امداد و نجات در زمان وقوع حوادث سپاسگزاری کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمرخراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی به مقام ریاست جمهوری اظهار داشت: در قالب اجرای طرح پایش مبادی ورودی از مرز دوغارون که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان انجام می شود از ۲۵ اسفند ماه پارینه تا حالا ۹ هزار و ۷۲۰ نفر در ۲ مبدا ورودی شامل مرز دوغارون و فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد پایش سلامت شدند.
سیدمجتبی احمدی اضافه کرد: در اجرای این طرح از ۴۸۳ نفر تست سریع و از ۳۸۴ نفر نیز تست پی. سی. آر گرفته شده است که از مجموع افراد ورودی و پایش شده، ۵۸۱ نفر مشکوک به مبتلاشدن به بیماری کووید ۱۹ بوده اند.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی اظهار داشت: در کنار این خدمت، سالهاست که در مرز دوغارون پروژه آموزشی آگاهی از خطرات مین از طرف همکاران این جمعیت به اتباع خارجی ارائه می شود.
احمدی اضافه کرد: آگاهی از خطرات مین، توانبخشی و پشتیبانی از معلولان و جانبازان دراین زمینه در بزرگترین مرکز توانبخشی شرق کشور متعلق به هلال احمر در مشهد در حال انجام می باشد.
اجرای طرح مراقبت بهداشتی از مسافران در مبادی مرزی خراسان رضوی از ۲۵ اسفندماه پارینه شروع شده که تا ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ادامه خواهد داشت.منبع:

1400/01/06
01:47:24
5.0 / 5
1102
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین