استاندار بوشهر:

بیشترین آمار مبتلایان به كرونا در استان بوشهر از نوع ویروس جهش یافته است

بیشترین آمار مبتلایان به كرونا در استان بوشهر از نوع ویروس جهش یافته است

بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: بیشترین میزان مبتلایان به کرونا در استان از نوع ویروس جهش یافته بوده بنابراین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مقابله با کرونا بعنوان یک مهم باید مورد توجه همه قرار گیرد.


عبدالکریم گراوند در اولین نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: با عنایت به این که چهار شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان از نظر انتشار کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارند برای حفظ سلامت مردم و شکستن زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹، همه سواحل، پارک ها و بوستان های این استان در روز ۱۳ فروردین بسته است.
وی افزود: برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا همه موارد ابلاغی در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی در استان بوشهر با قاطعیت اجرا می شود.
مقام عالی دولت در استان بوشهر با تکیه بر نقش شهرداران برای پیشگیری از ورود خودرو ها به پارک ها و سواحل افزود: برای صیانت از سلامتی مردم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ایجاد ایمنی لازم در جامعه همه باید مشارکت لازم را داشته باشند.
گراوند بیان نمود: در چهار ماه منتهی به اسفند ماه، بستری ها در بیشتر روزها ۲ رقمی بود اما با نزدیک شدن به عید نوروز و انجام خریدهای عید و شرکت در دید و بازدیدها شمار بستری ها سه رقمی و از ۱۶۶ بیمار کرونایی فراتر رفته است.
وی افزود: همینطور با عنایت به افزایش مبتلا شدن و بستری در استان بوشهر بیمارستان های صحرایی باید با تجهیزات و به صورت کامل در حالت آماده باش قرار داشته باشند تا در صورت نیاز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گیرد.
استاندار بوشهر تصریح کرد: بزرگان برای رعایت شیوه نامه بهداشتی در شهرها، روستاها و محله ها با مداخله و حضور در میان مردم، زمینه کاهشی شدن مبتلا شدن به کرونا را فراهم نمایند.
عبدالکریم گراوند با تکیه بر پیشگیری از برگزاری هرگونه مراسم تجمعی در همه زمینه ها همچون عروسی، جشن و ختم اموات اظهار داشت: برگزاری مراسم در باغ ویلاها در استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا ممنوع بوده و در صورت برگزاری مراسم، این اماکن پلمب و افراد خاطی تحویل مقام های قضایی می شوند.
وی اضافه کرد: فعالیت تالارهای پذیرایی در شهرهای نارنجی و برگزاری هرگونه برنامه فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ورزشی به صورت تجمعی در استان بوشهر ممنوع بوده و فعالیت رستوران ها و مکان های غذاخوری باید به صورت بیرون بر باشد.
مقام عالی دولت در استان بوشهر با تکیه بر لزوم تداوم طرح شهید سلیمانی برای کنترل ویروس کرونا بیان نمود: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند اجازه خروج آنها از قرنطینه خانگی یا مکان دیگر داده نمی گردد تا زمینه انتقال به افراد دیگر فراهم نشود.1400/01/14
00:11:39
5.0 / 5
1117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین