تعرفه ویزیت پزشكان باز هم گران شد!

تعرفه ویزیت پزشكان باز هم گران شد!

به گزارش آزمایشگاه رادین همدان رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان از افزایش 10 درصدی تعرفه ویزیت پزشکان آگاهی داد و اظهار داشت: تعرفه ویزیت در صورت استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی 30 درصد افزایش داشته است.


دکتر علیرضا مدرکیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در سال ۱۴۰۰ تعرفه ویزیت پزشکان نسبت به آخرین تغییر سال ۹۹، ۱۰ درصد بالا رفته اما در صورت استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی این افزایش تعرفه به ۳۰ درصد می رسد.
وی اشاره کرد: طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است پیگیر برنامه نسخه نویسی الکترونیکی باشد و امسال با جدیت این مسئله در حال پیگیری است به همین علت برای تشویق پزشکان بمنظور استفاده از این طرح، افزایش ۳۰ درصدی تعرفه ویزیت را برای آنها در نظر گرفته است.
وی با اعلان اینکه پیشنهاد دادیم که اگر امکان دارد این مابه التفاوت ۲۰ درصدی از جیب مردم پرداخت نشود، توضیح داد: طی صحبت هایی که با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان و مدیرکل بیمه سلامت استان داشتیم، پیشنهاد دادیم این مابه التفاوت توسط سازمان های بیمه گر یا ارگانی پرداخت گردد تا مردم هزینه زیادی متحمل نشوند.
مدرکیان اشاره کرد: هم اکنون نسخه نویسی الکترونیکی در استان انجام می شود اما الان که ما درگیر پاندمی کروناویروس هستیم، زمان مناسبی برای اجرای این طرح نبود چونکه مدت زمان حضور بیماران در بیمارستان ها و مطب ها را افزایش داده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، ویزیت پزشکان سال ۹۹ علاوه بر اینکه در ابتدای سال افزایش ۱۵ درصدی داشت، در بهمن ماه نیز بین ۸ تا ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد!
منبع:

1400/02/07
18:42:40
5.0 / 5
1260
تگهای خبر: بیمارستان , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین