كتاب امدادگر در كرمانشاه رونمایی گردید

كتاب امدادگر در كرمانشاه رونمایی گردید

به گزارش آزمایشگاه رادین ایرنا- کتاب «امدادگر» که به بیان تاریخ شفاهی امدادگر پیشکسوت «عبدالحسین مساحی» می پردازد روز سه شنبه به مناسبت هفته هلال احمر با حضور برخی از امدادگران و مقامات استانی در سرسرای اجتماعات جمعیت هلال احمر کرمانشاه رونمایی گردید.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، این کتاب به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نگاشته شده و به بیان خاطرات امدادگری عبدالحسین مساحی در طول هشت سال دفاع مقدس می پردازد.
خاطرات هر امدادگر یک کتاب است
در این مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: هر کدام از امدادگران هلال احمر اگر بخواهند خاطراتشان را بنویسند یک کتاب می شود.
«مهرداد سالاری» اضافه کرد: امدادگران هلال احمر در حوادثی مانند زلزله سال ۹۶ به خوبی عمل کردند و در سیل سال ۹۷ هم شاهد بودیم که چگونه انسانهای گیر افتاده در حاشیه رودخانه را نجات دادند و وسایل زندگیشان را از میان گل و لای بیرون کشیدند.
وی نقش امدادگران هلال احمر در حوادث جاده ای را هم موثر توصف کرد و اظهار داشت: در موضوع هایی مانند راهپیمایی اربعین و اقداماتی برای پیشگیری از انتشار کرونا مانند طرح شهید سلیمانی هم شاهد حضور امدادگران هلال احمر بوده ایم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه اشاره ای به اصول هفت گانه هلال احمر داشت و اظهار داشت: این جمعیت یک مجموعه مردمی بدون جهت گیری سیاسی و عقیدتی است و به فکر نجات جان انسان ها فارغ از مذهب و قومیتش است.
او تصریح کرد که هلال احمر باید به شدت از سیاسی شدن اجتناب کند و جبهه گیری بر ضد جریانی نداشته باشد.
وی کار داوطلبانه در جمعیت هلال احمر را نقطه قوت آن برشمرد و اضافه کرد: در کل کشور بیشتر از ۲ میلیون نفر دواطلب داریم که این مورد افتخاری برای جمهوری اسلامی است.
برنامه تدوین ۸۰ عنوان کتاب در بنیاد حفظ آثار
در ادامه این مراسم مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه هم اظهار داشت: این بنیاد سال ۹۹ تعداد ۵۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف همچون رزمندگان، پیشکسوتان، شهدا و اماکن چاپ کرده است.
سردار سرتیپ دوم «ناصر باباخانی» اضافه کرد: برنامه سال جاری هم نشر ۶۰ عنوان کتاب چاپی و ۲۰ عنوان کتاب صوتی است تا برای آیندگان به یادگار بماند.
وی ضمن اشاره به رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: رزمندگان با رشادتشان خویش را در مقابل گلوله دشمن قرار دادند تا این گلوله ها کمتر به شهر های کشور برسد.
او تصریح کرد که خاطرات این رشادت ها باید نوشته شود.
در آخر این مراسم از کتاب امدادگر رونمایی و از امدادگر پیشکسوت عبدالحسین مساحی تقدیر گردید.
وی در سال ۱۳۹۰ از جمعیت هلال احمر بازنشسته شد اما پس از دعوت مجدد به کار در بخش امداد هوایی جمعیت هلال احمر همچنان مشغول به خدمت در کسوت یک امدادگر است.منبع:

1400/02/23
22:22:28
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: امداد , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین