سرپرست دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

بیشترین بیماران كرونایی كهگیلویه و بویراحمد را زنان خانه دار می سازند

بیشترین بیماران كرونایی كهگیلویه و بویراحمد را زنان خانه دار می سازند

به گزارش آزمایشگاه رادین كهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشكی یاسوج اظهار داشت: بیشترین موارد مبتلاشدن به بیماری كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد در میان زنان خانه دار با 640 نفر بوده است.


پرویز یزدان پناه روز دوشنبه ۱۶ تیرماه در نشست ویدئوکنفرانس ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا کهگیلویه و بویراحمد با معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در این استان، اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تابحال ۴۲ هزار مراجعه سرپایی به مراکز درمانی استان داشتیم، دو هزار و ۵۱۳ نفر در بیمارستان های استان بستری شده و دو هزار و ۳۶۸ نفر ترخیص شدند.
وی با اعلان اینکه از ۱۰خرداد تابحال تعداد مبتلایان به بیماری در استان سه تا چهار برابر افزایش یافته، اظهارکرد: الان ۶۰ بیمار کرونایی و ۱۴۵ مورد مشکوک یا قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تعداد بهبودیافتگان کامل بیماری کرونا را یک هزار و ۲۸۲ نفر عنوان و اشاره کرد: الان ۵۳۲ نفر در قرنطینه قرار دارد.
ابتلای ۲۲ نفر از کادر بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد به کرونا
یزدان پناه اشاره کرد: تابحال ۲۲ نفر از همکاران ما در مراکز بهداشتی و درمانی با بیماری کرونا درگیر شده اند اما خوشبختانه مرگ و میری نداشتیم.
وی بیشترین موارد مبتلاشدن به بیماری کرونا در استان را در میان زنان خانه دار با ۶۴۰ نفر مبتلاشدن عنوان نمود و افزود: بعد از آن، افراد دارای شغل های آزاد با ۵۳۰ مبتلاشدن در رده بیشترین اقشار مبتلا به کرونا قرار دارند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد میانگین سنی مبتلایان کرونا در این استان را ۳۶ سال عنوان و اشاره کرد: در این میانگین سنی، نوزاد یک ساله تا سالمند ۹۲ ساله هم وجود داشته است.
یزدان پناه اظهارکرد: الان شهرستان گچساران در وضعیت قرمز، شهرستان های بهمئی، لنده و مارگون در وضعیت سفید، شهرستان های بویراحمد و دنا در وضعیت نارنجی و شهرستان های باشت و کهگیلویه در وضعیت زرد قرار دارند.
وی اظهار داشت: ۸۱ درصد کسانی که جان خودرا در اثر این بیماری از دست دادند، بی سواد بوده و ۲۰ نفر بیماری زمینه ای داشتند که نشان میدهد باید از طبقات با آگاهی کمتر و وضعیت اقتصادی نامساعدتر حمایت بیشتری صورت گیرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه حوزه روستایی جایی است که لطمه پذیری زیادی داریم، اظهار داشت: موارد مثبت در شهرستان دنا، معمولا کارگرانی هستند که از عسلویه می آیند.
یزدان پناه عنوان کرد: بعضی از مواردی که در شهرها مثبت است و باید در قرنطینه خانگی باشند متاسفانه با رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و حضور در خیابان و حتی مناطق روستایی سبب آلوده کردن سایر افراد می شوند.
وی از سفر معاون درمان دانشگاه به گچساران جهت بررسی علل افزایش مرگ و میر در این شهرستان آگاهی داد و اشاره کرد: در مورد تجمعات از روز نخست مرتب سفارش کردیم که با رعایت دستورالعمل ها باشد اما ستاد کرونا باید تصمیم قاطعی بگیرد که برای استان لازم الاجرا باشد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سرپرست دانشگاه علوم پزشک یاسوج بیان کرد: اگر به تجمعات نظم ندهیم، هر کاری هم که انجام دهیم نتیجه ای نمی گیریم، ضمن اینکه سازمان صمت باید فشار بیشتری به اصناف برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی وارد کند.
منبع:

1399/04/16
17:39:55
5.0 / 5
2115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین