رییس سازمان امداد و نجات:

این باور كه هر استان یك بالگرد امدادی داشته باشد اشتباه است

این باور كه هر استان یك بالگرد امدادی داشته باشد اشتباه است

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، با اعلان اینکه این انتظار که هر استان یک فروند اختصاصی بالگرد داشته باشد اشتباه است، اظهار داشت: در تمام دنیا، تنها کشوری هستیم که جمعیت هلال احمر آن، دارای این تعداد بالگرد است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مهدی ولی پور در تشریح وظایف این بالگردها گفت: هم اکنون ۲۴ فروند بالگرد در اختیار سازمان امداد و نجات قرار دارد که سال قبل ۱۶ فروند از این تعداد فعال بود اما با برنامه ریزی های صورت گرفته و زحمات کارشناسان، امروز ۲۰ فروند از این بالگردها آماده به کار و در سطح کشور فعال می باشند.
وی تصریح کرد: درحال خریداری یک فروند بالگرد از شرکت راشن روسیه هستیم که قرارداد منعقد شده و طبق قرارداد تا پیش از اختتام سال تحویل داده می شود تا به چرخه ناوگان امداد و نجات هوایی وارد شود.
رییس سازمان امداد و نجات با تاکید بر این که استانداردی به جهت اینکه هر استان یک بالگرد داشته باشد وجود ندارد، اشاره کرد: خدمات امداد و نجات هلال احمر مانند خدمات اورژانس در لحظه نیاز نیست و بطور معمول برای انتقال نیرو و اقلام امدادی از آن استفاده می شود.
ولی پور اشاره کرد: در تمام دنیا، تنها کشوری هستیم که جمعیت هلال احمر آن، دارای این تعداد بالگرد است.
وی توضیح داد: در هیچ کشوری خدمات امداد و نجات توسط هلال احمر صورت نمی گیرد و سیستم نظامی یا وزارتخانه خاصی این وظیفه را بر عهده دارد. ایران تنها کشوری است که خدمات امداد و نجات در آن توسط هلال احمر انجام می شود.
رییس سازمان امداد و نجات با تاکید بر این که از لحاظ کمی، برای انجام ماموریت های هلال احمر بالگرد کم نداریم، اظهار داشت: انتظاری به وجود آمده که هر استانی یک فروند اختصاصی بالگرد داشته باشد.
ولی پور اضافه کرد: در بحث ارائه خدمات، همین تعداد بالگرد کافی است مگر حوادثی مانند سیلی که استانهای بسیاری را درگیر کرده باشد که در آن مواقع طبق قانون مدیریت بحران، ارتش و سپاه در کنار عوامل امدادی این خدمات را ارائه می دهند.
وی اشاره کرد: از این بابت، از لحاظ ترابری هوایی مشکل خاصی در بحث حوادث و سوانح نداریم.
منبع:

1400/04/09
21:46:43
5.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین