سفیر استرالیا در ایران:

ایران و استرالیا قرابت فرهنگی بالایی دارند

ایران و استرالیا قرابت فرهنگی بالایی دارند

به گزارش آزمایشگاه رادین سفیر استرالیا در ایران اظهار داشت: كشورهای ایران و استرالیا قرابت فرهنگی بالایی دارند و از نظر كمك و پشتیبانی از محرومان و نیازمندان بسیار شبیه به هم عمل می كنند.


به گزارش عصر دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ لیندال ساکس در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان که در ساختمان صلح برگزار شد، اضافه کرد: کشور ما چه در زمینه پشتیبانی از صدمه دیدگان از بیماری کرونا و چه از نظر پشتیبانی از صدمه دیدگان ناشی از آتش سوزی ها، اقدامات مناسبی داشته است. استرالیا کشور ثروتمندی است اما همدردی و حمایتی که مردم ایران در شبکه های اجتماعی از مردم کشور استرالیا در جریان آتش سوزی های این کشور داشتند برای ما بسیار پرارزش بود، اینکه مردم کشورهای دیگر به شما در شرایط سخت فکر می کنند، بسیار اهمیت دارد.
وی اضافه کرد: این حمایت ها، در واقع انعکاسی از صمیمیت و گرمی روابط ۵۰ ساله میان دو کشور است. ما ۶۰ هزار استرالیایی ایرانی تبار داریم که این موقعیت در روابط دوستانه دو کشور بسیار موثر بوده و باعث تقویت روابط جمعیت های ملی دو کشور ایران و استرالیا هم شده که می توانیم این روابط را توسعه دهیم.
سفیر کشور استرالیا در ایران اظهار داشت: درست است که از نظر جغرافیایی میان دو کشور، فاصله بسیاری وجود دارد اما بعد مسافت به این مفهوم نیست که در هنگام نیاز نتوانیم به هم کمک نماییم. کشور استرالیا تجربه زیادی در زمینه آتش سوزی، اطفای حریق و خشکسالی دارد و ما خوشحال می شویم که تجربیات خویش را با کشورهای دارای شرایط مشابه، به اشتراک بگذاریم.
وی با تاکید بر لزوم گسترش روز افزون همکاری و تبادل تجربیات میان دو کشور و دو جمعیت ملی ایران و استرالیا اضافه کرد: بزودی ارتباطات لازم در زمینه گسترش همکاریهای موجود، برقرار می شود. بیماری کووید ۱۹ یک همه گیری جهانی است و طبیعتا باید همکاری جهانی برای بازگشت شرایط به زندگی عادی وجود داشته باشد.
کمک صلیب سرخ استرالیا به ایران برای مدیریت بیماری کرونا
سفیر استرالیا در کشور ایران اظهار داشت: صلیب سرخ این کشور در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بسیار فعال است و این موقعیت را برای مدت طولانی حفظ نموده است. صلیب سرخ استرالیا همینطور تاریخ همکاری بلند مدتی با کشور و جمعیت هلال احمر ایران دارد و استرالیا از نخستین کشورهایی بود که با اولویت قرار دادن کمک به کشورهای منطقه آسیا از راه فدراسیون، به هلال احمر ایران در زمینه مقابله با بیماری کووید ۱۹ کمک کرد.
وی اضافه کرد: کشور استرالیا در مواجهه با بیماری کووید ۱۹ بسیار خوش شانس بوده و تعداد ۹۰ هزار مبتلا و ۱۰۶ نفر جان باخته بر اثر این بیماری، در مقایسه با سایر کشورها رقم پایینی به حساب می آید که حاصل مدیریت صحیح بیماری و همینطور موقعیت جغرافیایی کشور استرالیا بوده است.
کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران هم در این دیدار ضمن درخواست حمایت این کشور برای تأمین دستگاه های ونتیلاتور مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا در ایران، از دریافت ۱۵۵ محموله کمک های بشردوستانه برای مقابله با این بیماری و همینطور کمک ۱۳۰ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر در همین زمینه اطلاع داد.
وی هدف از این دیدار را استفاده از تجارب دو کشور ایران و استرالیا برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ عنوان نمود و اضافه کرد: جمعیت هلال احمر ایران یکی از پنج جمعیت ملی برتر دنیا و از قویترین جمعیت های ملی در منطقه خاورمیانه بشمار می رود. هلال احمر ایران هم در زمینه عرضه خدمات امدادی و هم فعالیتهای جوانان و داوطلبان، خدمات شایسته ای عرضه می دهد و بیشتر از ۲ میلیون داوطلب بعنوان همراهان همیشگی هلال احمر با این جمعیت همکاری دارند. اعضای فعال در بحران شیوع بیماری کووید ۱۹ هم در کنار ما بودند و در خدمات مختلفی که هلال احمر در این حوزه عرضه کرد، با ما همکاری کردند.
بازدید ۷۱ میلیونی محتواهای آموزشی هلال احمر در شبکه های اجتماعی
رییس جمعیت هلال احمر ایران در ادامه با اشاره به اینکه این جمعیت در طول پنج ماه گذشته بعنوان معین دولت در زمینه مقابله با بیماری کووید ۱۹ اقدامات ارزشمندی در کنار وزارت بهداشت عرضه کرده، اضافه کرد: از مهمترین اقدامات هلال احمر در حوزه آموزش همگانی مردم؛ تهیه محتواهای آموزشی لازم در مورد بیماری کرونا بود که این محتواهای آموزشی با به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی، تا کنون بیشتر از ۷۱ میلیون بازدید کننده داشته است. این اقدام سبب شد مردم با آرامش بیشتری برای مدیریت بیماری کووید ۱۹ تلاش و همکاری داشته باشند.
همتی با اشاره به اینکه هموطنان ما باوجود اینکه از تحریم های آمریکا صدمه دیده بودند و کارگاه ها و منابع درآمدی فراوانی به علت بیماری کرونا به تعطیلی کشیده شده بود، بیشتر از ۱۳۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به هلال احمر داشتند و ما از این طریق توانستیم از خانواده های متاثر از بیماری کرونا حمایت کنیم؛ اقدامی که در دنیا بی نظیر بود و سبب شد سریع تر از سایر کشورها این بیماری را مدیریت نماییم. انتظار ما این است که صلیب سرخ استرالیا هم به هلال احمر ایران برای غلبه بر مشکلات ناشی از این بیماری کمک نماید.
توزیع ۳۰۰ هزار بسته کمک معیشتی میان متاثران از بیماری کرونا در ۵ ماه گذشته
همتی همینطور به توزیع بسته های کمک معیشتی هلال احمر میان محرومان و صدمه دیدگان از بیماری کرونا هم اشاره نمود و اظهار داشت: این جمعیت ۳۰۰ هزار بسته کمک معیشتی در دوران شیوع بیماری کرونا در سرتاسر کشور و میان محرومانی که هیچ درآمدی نداشتند، توزیع کرد. همینطور برای ۵۰۰ هزار بیمار گرفتار سرطان و بیماران خاص هم وسایل حفاظت شخصی تهیه و توزیع شد.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه اضافه کرد: افراد صدمه دیده از بحران ها و افرادی که وضعیت مالی مناسبی ندارند و همینطور افرادی که تحت پوشش هیچ سازمان و ارگان حمایت کننده ای نیستند، تحت حمایت های هلال احمر قرار می گیرند.
تحویل ۱۵۵ محموله کمک های بین المللی به هلال احمر ایران برای مقابله با کرونا
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در پنج ماه گذشته ۱۵۵ محموله بین المللی شامل ماسک و دیگر تجهیزات حفاظت فردی، در زمینه کنترل بیماری کرونا از دولت ها و مجامع بین المللی به جمعیت هلال احمر ایران تحویل داده شده است که جا دارد از تمام جمعیت های ملی، کمیته بین المللی صلیب سرخ، کشورهای چین، ژاپن و... و. که در زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ از مردم ایران حمایت کردند، تقدیر نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایران همزمان با تعطیلات سال نو بود که هلال احمر در خروجی ۱۳ استان، غربالگری مسافران را برعهده گرفت و ۲۱ میلیون ایرانی در چارچوب ۷.۵ میلیون خودرو با کمک داوطلبان هلال احمر غربالگری شده و در این میان ۱۴ هزار نفر دارای علایم بیماری کرونا، شناسایی و به مراکز درمانی عرضه شدند.
همتی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر ایران عضو هیات حاکمه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است و تابحال در زمینه عرضه خدمات بشردوستانه در کنار سایر کشورها، خدمات شایسته ای داشته است.
وی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل دو جانبه میان هلال احمر ایران و صلیب سرخ استرالیا در زمینه اقدامات بشردوستانه اظهار داشت: آتش سوزی های گسترده ای که در کشور استرالیا رخ داد و خسارات مالی و جانی فراوان حاصل از آن، می طلبد که دو جمعیت ملی ایران و استرالیا در زمینه تغییرات اقلیمی همکاری بیشتری داشته و تجربیات خویش را در این عرصه به اشتراک گذارند.
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با وجود اینکه در استرالیا امکانات زیادی برای مهار حریق وجود دارد، این کشور از آتش سوزی های اخیر صدمه زیادی دید اما در کشور ایران امکانات کافی برای اطفای حریق جنگل ها و مراتع وجود ندارد و اگر صلیب سرخ سرخ استرالیا بتواند در این حوزه به هلال احمر ایران کمک نماید ما می توانیم عملکرد مناسب تری در عملیات اطفای حریق و همینطور مقابله با تغییرات اقلیمی که از برنامه های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر هم هست، داشته باشیم.
کمک ۴۷۰ هزار فرانکی صلیب سرخ استرالیا به سیل زدگان ایرانی در سال گذشته
همتی اظهار داشت: صلیب سرخ استرالیا در سیل فروردین ۹۸ بیشتر از ۴۷۰ هزار فرانک به جمعیت هلال احمر ایران کمک کرد که این اقدام بشردوستانه قابل تقدیر است. انتظار ما این است با عنایت به نیاز کشور ایران به دستگاه های ونتیلاتور برای کمک به بیماران کووید ۱۹، صلیب سرخ استرالیا از راهکارهای بشردوستانه، امکان تأمین وسایل مورد نیاز برای کمک به بیماران ایرانی را فراهم آورد.منبع:

1399/04/21
22:01:03
5.0 / 5
2090
تگهای خبر: آرامش , آموزش , امداد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین