یك مسئول در وزارت بهداشت:

رجوع 70 درصد از گروه های هدف به مراكز واكسیناسیون كشور

رجوع 70 درصد از گروه های هدف به مراكز واكسیناسیون كشور

فارس مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام نمود که تابحال ۷۰ درصد از کل جمعیت گروه های سنی هدف برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون کشور مراجعه نموده اند.


افشین استوار سه شنبه ۲۹ تیر در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: رابطه بیشتر با مردم و آگاه سازی آنان در زمینه روند واکسیناسیون و جلب اعتماد شهروندان می تواند ۳۰ درصد باقیمانده را هم برای دریافت واکسن کرونا ترغیب کند.
اطلاع رسانی مناسب در زمینه انواع واکسن بخصوص واکسن های ایرانی با عنایت به گسترش تاثیرگذاری واکسن های تولید داخل در اجرای واکسیناسیون ملی، از دیگر تاکیدات این مقام مسئول در وزارت بهداشت، بود.
وی، همینطور اظهار داشت: در چند روز گذشته با حضور بازرسان وزارت بهداشت در ۱۰ شهرستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، برنامه واکسیناسیون کرونا و گام پنجم اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در فارس پایش شده است.
استوار، روند اجرای برنامه های مقابله به بیماری کووید۱۹ و واکسیناسیون کرونا از جانب دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مطلوب دانست و از ارائه نتایج و گزارش این بازدیدها به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز اطلاع داد.
وی همینطور برگزاری ۳۶۶ نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را اقدامی مهم و قابل توجه اعلام نمود که نتایج آن هم به خوبی در سطح استان فارس قابل مشاهده می باشد و ضمن ابراز خرسندی از مدیریت و اجرای تصمیمات این ستاد به صورت علمی، اضافه کرد: در این شرایط سخت اقتصادی، دانشگاه های علوم پزشکی کشور عملکرد خوبی در مقابله با کرونا داشته اند.
استوار آنچه در حوزه سلامت و بخصوص در مقابله با کووید۱۹ و واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است را سبب افتخار و فراتر از حد تصور دانست و اظهار نمود: علت این حرکت پرارزش و هماهنگ، همین برگزاری نشست های روزانه ستاد مدیریت کرونا دانشگاه و همدلی و تعامل اعضای این ستاد است.
او با قدردانی از رئیس، معاونان، مدیران و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای برنامه ریزی مناسب و اجرای دستورالعمل های ابلاغ گردیده از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، افزود: اگر مدیریت کارها به درستی صورت گیرد، اقدامات بسیار اثرگذار می باشد که در شیراز این مورد به خوبی مشاهده می شود و مبحث بیماری کووید۱۹ و واکسیناسیون خیلی خوب مدیریت شده است.
استوار با یادآوری این که حدود یک سال و نیم است که کارکنان مجموعه سلامت در کشور برای مقابله با ویروس کرونا تلاش می کنند و باید به شرایط رفاهی و معیشتی آنان توجه بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: در زمینه واکسیناسیون کرونا باید به مواردی مانند زنجیره سرما در واکسیناسیون، تهویه و دمای مناسب مراکز واکسیناسیون با عنایت به گرمای هوا، افزایش رضایتمندی مردم و نوبت دهی درست بخصوص در گروه های سنی پایین تر که واکسیناسیون آنان در هفته های آینده انجام می شود، توجه کرد.
منبع:

1400/04/30
11:16:42
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین