رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد:

اعزام تیم های امدادی و توزیع اقلام غذایی بین سیل زدگان گیلان

اعزام تیم های امدادی و توزیع اقلام غذایی بین سیل زدگان گیلان

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم های امدادی هلال احمر به مناطق حادثه دیده از سیل و آبگرفتگی ۴۸ ساعت گذشته در استان گیلان و توزیع اقلام زیستی و بهداشتی میان صدمه دیدگان این بلای طبیعی اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان آخرین گزارش مدیریتی از وقوع سیل و آبگرفتگی در ۴۸ ساعت گذشته در استان گیلان اضافه کرد: پنج شهرستان این استان شامل تالش، سیاهکل، رضوانشهر، فومن و ماسال متاثر از این حادثه بودند که علاوه بر امدادرسانی به صدمه دیدگان، اقدامات پشتیبانی عملیات شامل آماده باش ۱۶ شهرستان در چارچوب ۱۶ تیم پنج نفره به همراه تجهیزات کامل و آماده باش دو تیم واکنش سریع استان گیلان در دستور کار قرار گرفت و انجام شد.
وی توضیح داد: در ۴۸ ساعت گذشته اقلام غذایی، زیستی و بهداشتی شامل برنج، بخاری برقی، پودر لباس شویی، چراغ والور، چای، بسته غذایی ۷۲ ساعته، روغن مایع، موکت، پتو مینک و نایلون در بین حادثه دیدگان و متاثرین از سیل و آبگرفتگی استان گیلان در میان آنان توزیع شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: از روز دوشنبه ۲۳ تیرماه براثر شدت بارش باران در استان گیلان، ۲ شهرستان تالش و سیاهکل متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند که در تالش، منطقه ییلاقی کیش دیبی واقع در محور تالش به مریان براثر بارش ها به ۵ باب منزل مسکونی خسارت وارد شد که با دریافت گزارش این حادثه، یک تیم ارزیاب شامل پنج نفر از امدادگران هلال احمر به وسیله خودروی کمک دار و به منظور امدادرسانی به حادثه دیدگان به محل وقوع سیل و آبگرفتگی اعزام شدند.
ولی پور افزود: ساعت ۲۲ دوشنبه نیز، وقوع سیل و آبگرفتگی در منطقه عین شیخ دیلمان شهرستان سیاهکل و صدمه به هفت باب منزل مسکونی به امدادگران اعلام و یک تیم ارزیاب (شامل پنج نفر) به محل حادثه اعزام شد.
وی اظهار داشت: روز سه شنبه ۲۴ تیرماه هم پنج شهرستان تالش، سیاهکل، رضوانشهر، فومن و ماسال در استان گیلان متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند که شدت بارش ها در منطقه ییلاقی کیش دیبی واقع در محور تالش به مریان، منجر به صدمه دیدن هفت خانوار و ۲ دهنه پل و همینطور مسدود شدن مسیر شده بود که با دریافت گزارش حادثه، ۲ تیم ارزیاب (شامل ۱۰ نفر) با یک خودروی کمکدار و یک خودروی سمند به منظور امدادرسانی به منطقه اعزام شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در منطقه عین شیخ دیلمان شهرستان سیاهکل نیز، بارش ها منجر به خسارت هفت باب منزل مسکونی شده که ۲ تیم امدادی (شامل ۱۰ نفر) با یک خودروی کمکدار و خوروی سمند به منطقه اعزام و اقلام زیستی و بهداشتی شامل ۷۰ کیلوگرم برنج، ۷ شعله بخاری برقی، ۷ بسته پور لباسشویی، ۷ شعله چراغ والور، ۱۴ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۱۴ بطری روغن، ۷ تخته موکت، ۵۶ تخته پتو، ۳۵ کیلوگرم نایلون و ۳.۵ کیلوگرم چای میان صدمه دیدگان از سیل و آبگرفتگی توزیع کردند.
این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ساعت حدود ۱۹ شب گذشته نیز، محور پونل به خلخال – رودخانه شفارود در شهرستان رضوانشهر هم متاثر از سیل و آبگرفتگی بود که برپایه ارزیابی تیم پنج نفره اعزامی، وقوع سیل و آبگرفتگی در این منطقه خسارتی به دنبال نداشت. شهرک ماسوله شهرستان فومن هم امروز متاثر از سیل و آبگرفتگی بود که برپایه گزارش تیم پنج نفره امدادگران اعزامی، در این منطقه هم به جز صدمه به یک دستگاه خودروی سواری، خسارت دیگری گزارش نشده است.
وی اظهار داشت: شهرستان ماسال، محور ماسال به اولسبلانکا (ییلاقات ماسال) هم از عصر امروز متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده که با اعزام تیم پنج نفره امدادی هلال احمر، میزان خسارات احتمالی وارد شده دراین منطقه در دست بررسی می باشد.
ولی پور اضافه کرد: به علت شدت بارش ها در پنج شهرستان استان گیلان، امدادگران هلال احمر در ۱۶ شهرستان در چارچوب ۱۶ تیم ۵ نفره به همراه تجهیزات لازم و همینطور دو تیم واکنش سریع هلال احمر استان در حالت آماده باش هستند.
منبع:

1399/04/26
21:34:53
5.0 / 5
2117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین