رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر:

آخر عملیات حج تمتع ۱۴۰۱

آخر عملیات حج تمتع ۱۴۰۱

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه عملیات جمعیت هلال احمر در مراسم حج ۱۴۰۱ به پایان رسید، از اعزام تمامی حجاج بستری در بیمارستان های سعودی به کشور اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، جمعیت هلال احمر، سیدعلی مرعشی ضمن اشاره به اینکه آخرین کاروان حجاج ایرانی روز گذشته به کشور برگشتند، اظهار داشت: ساعاتی بعد از بازگشت آخرین کاروان حج از عربستان سعودی به ایران، آخرین تیم مرکزپزشکی حج وزیارت هم عازم ایران شدند تا عملیات جمعیت هلال احمر در حج تمتع ۱۴۰۱ به پایان رسد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه تمامی حجاج در سلامت کامل به سر می برند و تمام بیماران بستری در بیمارستان های سعودی به کشور منتقل شدند و مشکل خاصی در این حوزه وجود ندارد.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: سال جاری نزدیک به ۴۰ هزار زائر به حج اعزام شدند که با عنایت به زمان محدود آماده سازی، حجم زیادی از وظایف در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد و در همین مدت زمان کوتاه مراکز درمانی هلال احمر در مکه، مدینه، منا و عرفات راه اندازی شدند.
در مجموع ۴۶۴ نفر از حجاج در مراکز درمانی بستری و نزدیک به ۹ هزار خدمت پاراکلینیکی و بیشتر از ۳۵ هزار خدمت پرستاری و جراحی کوچک در مراکز درمانی هلال احمر به حجاج عرضه شد.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ضمن اشاره به سایر خدمات عرضه شده به زائرین خاطرنشان کرد: بیشتر از ۶۷ هزار نسخه در مراسم حج تمتع ۱۴۰۱ صادر و بیشتر از ۷۲ هزار ویزیت هم توسط پزشکان اعزامی صورت گرفته است. در مجموع بالغ بر ۲۱۴ هزار خدمت در طول مدت برگزاری مراسم حج به زائرین عرضه شد.
وی اضافه کرد: در مراسم حج سالجاری ۳ نفر از زائرین جان خویش را از دست دادند که ۲ نفر زن و یک نفر آقا بود.
مرعشی ضمن اشاره به همکاری خوب مجموعه بهداشتی عربستان سعودی با جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: بعد از دیدار پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس هلال احمر عربستان سعودی، توافقات خوبی صورت گرفت و همکاری با هلال احمر سعودی به شکل خوبی در مراسم حج صورت گرفت و بهترین خدمات به حجاج عرضه شد.

1401/05/09
18:48:53
5.0 / 5
808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین