آخر امدادونجات سیل در کرمان

آخر امدادونجات سیل در کرمان

به گزارش آزمایشگاه رادین به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از آخر عملیات امدادونجات در سیل اخیر این استان اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۱۴۰ نفر نفر متاثر از سیل و بارندگی توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از روابط عمومی این جمعیت، رضا فلاح روز چهارشنبه ضمن اشاره به عرضه خدمات امداد و نجات هلال احمر در ۱۹۱ شهر و روستای متاثر از سیل و بارندگی و مناطق صدمه دیده از پدیده مونسون در این استان طی روزهای اخیر اضافه کرد: بیشتر از یک هزار نفر توسط نیروهای امدادی اسکان اضطراری شدند.
وی ضمن اشاره به تخلیه آب ۴۵۵ منزل مسکونی اضافه کرد: نیروهای هلال احمر ۱۲۳ دستگاه خودرو گرفتار در سیل را رهاسازی کردند.
این مقام مسئول ضمن اشاره به حضور ۶۸۴ نیروی عملیاتی در امدادرسانی سیل اخیر تصریح کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر در طول عملیات امدادونجات ۲۰ نفر مفقودی در سیل را نجات دادند.
فلاح خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۸۵ بسته غذایی (۷۲ساعته)، ۲ هزار و ۲۷۷ کیلوگرم نایلون، ۲ هزار و ۴۷۱ تخته پتو، ۹۵۲ تخته موکت، یکهزار و ۲۹۷ بطری آب معدنی، ۴۳۱ بسته نان، ۱۷۶ دستگاه چادر، ۲۵۵ کیلو برنج و سایر اقلام امدادی و زیستی توسط جمعیت هلال احمر در میان حادثه دیدگان از سیل در نقاط مختلف استان توزیع شد.
سیل در نقاط مختلف استان کرمان از اوایل مردادماه جاری آغاز شد و تا بیشتر از یک هفته استان را درگیر خود کرده بود؛ بروز خسارت از ابعاد مختلف کشاورزی، جاده، شبکه های آب و برق و هم آبگرفتگی و تخریب برخی منازل شهروندان در استان به وقوع پیوسته است.


منبع:

1401/05/21
15:01:04
5.0 / 5
695
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین